banner290

Son dakika! EYT’nin yasalaşacağı ve ilk maaşların yatacağı tarih belli oldu!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinin Meclis'te ne zaman görüşülüp yasalaşacağı belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, son dakika olarak EYT'nin Meclis'ten geçeceği tarihi ve ilk emekli maaşlarının yatacağı tarihi açıkladı...

Son dakika! EYT’nin yasalaşacağı ve ilk maaşların yatacağı tarih belli oldu!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndanson dakika EYT açıklaması geldi. Akbaşoğlu, Şubat ayında EYT yasasının Meclis'te kabul edileceğini ve ilk maaşların Mart ayında yatırılacağını duyurdu. Akbaşoğlu şöyle konuştu:

- EYT'yi yasalaştıracağız. 5 adımdan 4 tanesini gerçekleştirdik. EYT'yi şubat ayı içinde yasalaştırıp, mart ayı içinde de maaşlarını almalarını gerçekleştirmiş olacağız.

- (EYT'de tarihle ilgili farklı açıklamalar) EYT ile ilgili hiç bir çelişkili durum söz konusu değil. Sadece mecliste takvimlendirme ile ilgili süreç söz konusu. Şubat ayında EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız. Bunun dışında herhangi bir tereddüt yok..

- EYT düzenlemesi 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanları kapsıyor. Bu tarihten önce SGK'ya prim ödemesi olanlar düzenlemeden faydalanacak.

İNTERNET HABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER