banner290

Sosyal Destek Hızır Van Projesi Van’da 38 bin haneye umut oldu!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır Van Projesi’nin ekipleriyle bir araya geldi. Projenin yaklaşık 5 ay önce başladığını belirten Vali Balcı, şu ana kadar 38 bin hanenin ziyaret edildiğini ve 165 bin vatandaşa ulaşıldığını ifade etti.

Sosyal Destek Hızır Van Projesi Van’da 38 bin haneye umut oldu!

Yaklaşık 5 ay önce Van’da startı verilen ‘Sosyal Destek Hızır Van Projesi’ kapsamında ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülmeye devam ediyor. Kısa bir sürede 38 bin hane ve 165 bin vatandaşa ulaşan projesinin ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı da Sosyal Destek Hızır Van Projesi’nin ekipleriyle bir araya gelerek, proje hakkında değerlendirmelerde bulundu. 


“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞIYORUZ” 

Proje hakkında konuşan Vali Balcı, Hızır Van Projesinin yardım değil yaşamı kolaylaştırma projesi olduğuna dikkat çekerek, 150 kişilik ekibin alanda fedakarca devlet-millet adına, insanlık adına, Van adına çok güzel işler yaptığını söyledi. Balcı, “Ekiplerimiz fakir, fukara, garip, gureba, yetim, öksüz ve kimsesizlerin 24 saat hizmetinde. Ekiplerimiz alanda bizim gören gözümüz, duyan kulağımız, elimiz, ayağımız. Allah’tan başka kimsesi olmayanların devlet olarak yanındayız. Kimseyi aç açıkta bırakmıyoruz. Biz ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz.”

“ŞEFKAT EKİPLERİMİZ ÇOK GÜZEL İŞLER YAPMIŞLAR”

“Ekiplerimiz, ihtiyaç sahiplerine ‘Soba yanıyor mu? Kazan kaynıyor mu? diye soruyor. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırıp, taleplerini 5 iş günü içerisinde çözüme kavuşturuyor. Bu projemiz sadece insanlara değil, tüm mahlukata şefkat projesidir. Yaralı hayvanlar, çevre kirliliği gibi konular da bu proje kapsamındadır. Şefkat ekiplerimiz çok güzel işler yapmışlar. Bu çalışmalar beni çok mutlu etti. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berkay yıldırımçakar
Berkay yıldırımçakar - 2 ay Önce

Sayın valim biz sana teşekkür ederiz rabbim kalbine gönlüne göre versin inşAllah rabbim senin yüzünü güldürsün inşAllah rabbim senin hep yardımcın olsun inşAllah sayın valim seni Allah'a emanet ediyorum

Nazmi baytar
Nazmi baytar - 2 ay Önce

Ben 100 de100 engelli olduğum halde bütün baş vurularim geri çevrildi

Ceylan kardeş
Ceylan kardeş - 2 ay Önce

Sayın valimiz cok tesekkür ederiz ama Hızır van projesine Basvuru da bulundum kabul edılmedı 3 cocugum var kıradayım bebegim var bez yetiştiremiyorum ögrencım var okul beslenme programı nı dengleştiremıyorum gecim cok zorlaştı...

Kamile Sarı
Kamile Sarı - 2 ay Önce

Teşekkürler hocam

SIRADAKİ HABER