Survivor'da yaşanan kavga federasyonu harekete geçirdi! Ünlü sporcuya 'bırak gel' çağrısı

Survivor'da yaşanan kavga federasyonu harekete geçirdi! Ünlü sporcuya 'bırak gel' çağrısı

Survivor geçtiğimiz gün Ünlüler Takımı'nda mücadele eden Başpehlivan İsmail Balaban ile Gönüller Takmı'ndan Uğurtan Dora'nın tartışmasına sahne oldu. Yaşanan tartışmada Uğurtan Dora'nın ünlü sporcuya yönelik kullandığı "Soytarı" ve "Zenne gibi oynarsın ancak" ifadeleri güreş camiasında büyük tepki çekti. Türkiye Güreş Federasyonu yaptığı açıklamayla bu sözleri kınarken Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ise ,"Programı bıraksın gelsin, ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim" dedi.

Survivor 2021'de İsmail Balaban ile Uğurtan Dora arasında gerginlik yaşandı. Çıkan tartışma sonrası Uğurtan'ın Balaban için sarf ettiği "soytarı" ve "Zenne gibi oynarsın ancak" sözleri güreş camiasının büyük tepkisini çekti.

"İSMAİL BALABAN'IN HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Konuyla ilgili olarak Türkiye Güreş Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Survivor 2021'de Ünlüler Takımı'nda mücadele eden Başpehlivan İsmail Balaban önceki gün karşı takım oyuncularıyla gerginlik yaşamış, gönüllüler takımından Uğurtan Dora ünlü sporcu için çirkin ifadeler kullanmıştır. Bu ifadeleri Türkiye Güreş Federasyonu olarak kınıyoruz. İsmail Balaban bu yarışmaya kendi isteği ile gitmiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı güreşçimize bu tür hakaretler yapılmasını uygun görmüyoruz. Yaklaşık 670 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşleri bizim kültürümüzün bir parçasıdır ve ata sporumuzdur. Yağlı güreşler, içinde sevgi, saygı ve hoşgörüyü barındırır. Bu değerler bir güreşçi için her zaman kazanmaktan daha önemlidir. Bu felsefe daha küçük yaşta pehlivanlara verilir. İsmail Balaban'da bu kültürle yetişmiş, ahlaklı bir başpehlivanımızdır. O hakareti yapan kişiyi kınıyor, İsmail Balaban'ın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

"KENDİNİ ORADA KÜÇÜK DÜŞÜRMESİN"

Yaşanan tartışma sonrası Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim de İsmail Balaban'a destek çıkarak, "Programı bıraksın gelsin, ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim. Kırkpınar Ağası olarak söylüyorum, kendini orada küçük düşürmesin yapılan saygısızlıklara boyunemesin. O Türkiye'nin başpehlivanı" dedi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay martı
Oktay martı - 8 ay Önce

Kırkpınar Ağasının bu tepkisine tamamıyla katılıyorum.İsmail balaban almış olduğu spor ahlakı geregi en sert şekilde cevap verilmesi gerekli bu durumda susmayı tercih ediyor.Karşı takımda bulunan vasıfsız oyuncunun söyledikleride ağır ithamlar,hiçte güzel şeyler degil. Burada Acun ılıcalı, yıda kınıyorum. Söylenen kötü söylemler karşısında sessiz kalmasını, müdahele etmemesini eleştiriyor ve kınıyorum. Ata sporunu layıkı ile yerine getirmiş bir kişinin bu duruma düşmesi hiç hoş bir durum degil.Acundan bu kötü söylemler üzerine sert bir sözlü müdahele beklerdim doğrusu.