banner254

Tam Kapasite İle Çalıştırılmalı!

HÜDA PAR Van İl başkanlığı tarafından İstanbul Hastanesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “defalarca durumu yetkililere bildirmelerine rağmen hiçbir olumlu adımın atılmaması ve duruma sessiz kalmaları var olan sorunu daha da derinleştirerek çözümü zorlaştırmaktadır. Bu nedenle İstanbul Hastanesi tam kapasite ile çalıştırılmaya başlanmalı.” Denildi.

Tam Kapasite İle Çalıştırılmalı!

ŞEHRİVAN HABER-  HÜDA PAR Van İl başkanlığı tarafından İstanbul Hastanesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “defalarca durumu yetkililere bildirmelerine rağmen hiçbir olumlu adımın atılmaması ve duruma sessiz kalmaları var olan sorunu daha da derinleştirerek çözümü zorlaştırmaktadır. Bu nedenle İstanbul Hastanesi tam kapasite ile çalıştırılmaya başlanmalı.” Denildi.

 

HÜDA PAR Van İl başkanlığı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan İstanbul Hastanesi ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Uzun zaman kapalı kaldıktan sonra, mevcudun çok altında bir kapasite ile açılan İstanbul hastanesinin tam kapasite ile çalışmaması yeni mağduriyetler oluşturmaya devam ediyor. İl başkanlığımız tarafından ziyaret edilen esnafların ve işten çıkarılan işçilerin dile getirdiği sorunlar üzerinden bir basın açıklaması yapma gereği duyduk.” Denildi.

 

“PERSONELLER KURULUŞLARA MÜRACAATTA BULUNDU”

 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “İnsan sağlığını her şeyin üstünde tutan dinin müntesipleri olarak, tedavi mekânları olan hastanelere ve sağlık alanına ciddi bir önemin verilmesini hep takdirle karşıladık. 15 Temmuz darbe sonrası İlimizde bulunan İstanbul hastanesine kayyum atanmıştı. Çalışan personellerin bir kısmı başka hastanelere aktarılırken, bir kısmının da işine son verildi. İşine son verilen personellerden bir grup haklarını arama gerekçesiyle birçok yetkili kurum ve kuruluşlara müracaatta bulundular. Hiçbir netice alamadıkları gibi işten çıkarılmalarıyla ilgili de hiçbir haklarını alamadılar.”

 

“TEDARİKÇİ FİRMALARINDA ETKİLENDİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR”

 

İşsizlik oranlarının en yüksek olduğu illerden bir tanesinin de Van olduğu belirtilen açıklamada, “Yaklaşık 700 kişilik bir istihdam kapasitesi olan İstanbul hastanesine kayyumun atanmasıyla beraber, çalışma ve istihdam oranı 10 seviyelerine gerilemiştir. İlimizde bu denli yüksek oranda istihdam sağlama kapasitesine sahip bu hastanenin bir sağlık ocağı görevini gördüğü açıkça ortadadır. İstanbul hastanesinin bu durumu, çarpanlarıyla beraber çevresindeki iş sektörlerinin hepsine yansımaktadır. Bir kısım esnafın kapandığı ve kalan esnaflardan bir kısmının kapanmak üzere olduğu bir kısmının ise istihdam sayısında düşüşe gidildiği, sadece çevresinde bulunan esnaflar değil tedarikçi firmalarında etkilendiği görülmektedir.” İfadelerine yer verildi.

 

“VAR OLAN SORUNU DAHA DA DERİNLEŞTİREREK ÇÖZÜMÜ ZORLAŞTIRMAKTADIR”

 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Teçhizat ve donanım bakımında tam teşekkülü hastanenin atıl durumda olup sağlık ocağı görevini görmesi ilimiz adına üzüntü verici bir durumdur. Çevresinde bulunan tüm esnaflar ile yaptığımız görüşmelerde; defalarca durumu yetkililere bildirmelerine rağmen hiçbir olumlu adımın atılmaması ve duruma sessiz kalmaları var olan sorunu daha da derinleştirerek çözümü zorlaştırmaktadır. Bu nedenle İstanbul Hastanesi tam kapasite ile çalıştırılmaya başlanmalı, yeteri kadar doktor ve personel ataması yapılıp yeni bölümler açılarak, il merkezimizde insanlarımızın hastanelere ulaşımı kolaylaştırılmalı ve bu haliyle de etrafındaki esnafların iş imkânları çoğaltılmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 06:24
YORUM EKLE