banner211

Tarihi Kapalı Çarşı'dan yüklü miktarda altın çalındı

Dün gece saatlerinde İstanbul Beyazıt Meydanı'ndaki Tarihi Kapalı Çarşı'da bir dükkana giren kimliği belirsiz kişiler, yüklü miktarda altın çaldı. Çarşıdan kaçmaya çalışan hırsızlar, bu sırada 2 torba altını olay yerinde düşürdü.

Tarihi Kapalı Çarşı'dan yüklü miktarda altın çalındı

Beyazıt'ta bulunan Tarihi Kapalı Çarşıda gece saatlerinde bir kuyumcu dükkanı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce altın çalındı. Çaldıkları altınlarla kaçmaya çalışan hırsızlar 2 torba altını ise olay yerinde düşürerek kayıplara karıştı.

Olay, saat 03.00'da Bazeyıt Mahallesi'nde bulunan Tarihi Kapalı Çarşı'da meydana geldi. İddiaya göre, bir otomobil ile çarşının Kalpakçılar Caddesi'ndeki kapısına gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler buradan çarşının çatısına çıktı. Sonrasında ise çatıdan aşağı inen hırsızlar, bir kuyumcu dükkanından yüklü miktarda altın çalarak kayıplara karıştı.

KAÇTIKLARI ESNADA 2 TORBA ALTINI DÜŞÜRDÜLER


Çarşıdan kaçmaya çalışan hırsızlar bu sırada 2 torba altını olay yerinde düşürdüler. Hırsızlar daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştılar. Polis ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis düşürülen altınları koruma altına alırken bölgede güvenlik önlemi aldı.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLADI


Polis ekipleri olay yerinde uzun süre inceleme yaparak delil toplama çalışması gerçekleştirdi. Hırsızların düşürdüğü altın dolu 2 torbada emniyete götürüldü. Hırsızların düşürdükleri altınların dışında kuyumcudan altın çalıp çalmadığı yapılacak incelemenin ardından sonuçlanacak. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı. Kaçan kişi ya da kişiler polis tarafından her yerde aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 11:45
YORUM EKLE