banner290

TOKİ Başkanı Bulut Van’da yapılan çalışmaları anlattı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Van ziyaretlerine ve Van’daki toplu açılışlarına Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut eşlik etti. Bulut Van’daki açılış töreninde yaptığı konuşmada TOKİ eliyle kentte yapılan çalışmalardan söz etti.

TOKİ Başkanı Bulut Van’da yapılan çalışmaları anlattı!

ŞEHRİVAN HABER- MEHMET ALİ EKİNCİ-HAKİM İNALÖZ

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Tarihi yapıları, dağları, gölleri bereketli toprakları ve akarsuları ile şiirlerin ortak paydası, şairlerin ilham kaynağı olmuş Van ilimiz, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, zengin tarihi ve kültürü ile ülkemizin önemli bir şehridir. Toplu Konut İdaresi olarak, Van’ı en iyi bilen kamu kuruluşlarından biriyiz. 2011 depremi sonrasında o zor günlerde Vanlı vatandaşlarımızla hizmette kader birliği yaparak acıları ve mutlulukları paylaştık. Depremin ardından afetzedelerin biran önce gündelik yaşantılarına dönmesi için 10 ay gibi kısa bir süre de dünyada eşi ve benzeri görülmemiş hız, sağlamlık ve koordinasyon ile toplam 17.500 konut inşa ederek vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Özellikle afet riskinden dolayı yapı stokunun yenilenmesi, uygun konut alanlarının çoğaltılması ve sosyal konut projelerinin geliştirilmesi noktasında önemli yatırımlar yaptık.” Şeklinde konuştu.

BULUT: VAN’A YAKIŞACAK YENİ PROJELER İLE EN İYİ OLACAK

Birçok yeni projeyi tamamladıklarını söyleyen Başkan Bulut, “Planlı, nitelikli, çevreyi ve kültürel dokuyu tahrip etmeyen projeler geliştirerek sosyal konut başta olmak üzere hastane, okul, cami, millet bahçeleri ve kamu hizmet binaları gibi çok sayıda yatırımı kazandırdık. Van genelinde yatırım bedeli yaklaşık 5 milyar TL olan toplam 25 bin konut, 407 dükkân, hastane, okul, öğrenci yurdu, cami ve diğer kamu hizmet binaları inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Van başta olmak üzere Doğu ve Güney sınırlarımızı düzensiz göç ve teröre karşı daha güvenli hale getirmek için yaptığımız yaklaşık 820 bin m2’lik sınır duvarı başta olmak üzere, inşa ettiğimiz 311 karakol ile de ülkemizin huzur ve güvenliğine katkı sağladık. Çaldıran hutut hattında da bir kısım sınır duvarı inşaatlarımız devam ediyor. Erciş, Çatak, Tuşba, Çaldıran ve Başkale ilçelerimizde toplam 978 konut, 2 cami, bir okul 200 yataklı öğrenci yurdu inşa ediyoruz. Başkale ve Saray ilçelerimizde 150 köy evi ile 420 ahırın inşaatları da inşallah kısa zamanda bitirilerek vatandaşlarımıza teslim edilecektir.” Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 02:21
YORUM EKLE