banner290

TOKİ'den 158.00 TL'ye 2+1 daire müjdesi! TOKİ, Van'da kelepir fiyata ev ve arsa satacak

Konut satışlarına ilişkin duyurusunda kurum "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini 17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde açık artırma yöntemiyle satacağını duyurdu. Vatandaşlar 39 şehirde ev almak için başvurularını yapacaklar. İşyeri almak isteyenler için ise 18 şehir listeye eklendi. Tüm satışlar açık artırma usulü ile olacak. TOKİ duyurusunda açık artırma usulü ile satacağı konutlar ve işyerlerine ilişkin tüm detayları açıkladı. Kurum 120 ay vade ile 39 şehirde toplam 105 adet konut satışı yapacağını ilan etti. İşte o şanslı iller.

TOKİ'den 158.00 TL'ye 2+1 daire müjdesi! TOKİ, Van'da kelepir fiyata ev ve arsa satacak

Nisan 2022 dönemi konut satış duyurularının tamamlanmasının ardından TOKİ Başkanlığı, Mayıs ayı konut satış ilanını yayımladı. Hangi şehirde kaç konut satılacak, fiyatlar ve başvuru tarihleri başvuru kılavuzunda bildirildi. İşte TOKİ'nin satışını yapacağı o konut listeleri. 

TOKİ MAYIS 2022 KONUT SATIŞ DUYURUSU 39 ŞEHRE UCUZ DAİRE MÜJDE

Konut satışlarına ilişkin duyurusunda kurum "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini 17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde açık artırma yöntemiyle satacak." açıklamasında bulundu. Bu açıklama kapsamında vatandaşlar 39 şehirde ev almak için başvurularını yapacaklar. İşyeri almak isteyenler için ise 18 şehir listeye eklendi. Tüm satışlar açık artırma usulü ile olacak. TOKİ duyurusunda açık artırma usulü ile satacağı konutlar ve işyerlerine ilişkin tüm detayları açıkladı.

Konut Satışı Yapılacak 39 Şehrin Listesi

TOKİ'den ev almak için ilan bekleyenler için kurum Mayıs 2022 listesinde başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere toplam 39 kente yer verdi. Bu illerin dışında biçok büyükşehir ve büyükşehir kapsamında olmayan diğer iller satış listesinde yer aldı. İşte sırasıyla o iller.

O Şehirler; Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat.

Fiyat Listesinin Bir Bölümü

toki masyıs 2022 konut satış (2)

toki masyıs 2022 konut satış (1)

İşyeri Satışı Yapılacak 18 Şehrin Listesi

Konut satışları dışında TOKİ Başkanlığı ayrıca işyeri satışı da yapacak. İşyeri satışı yapılacak olan iller ise "Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Gaziantep,  Giresun, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Mersin, Muş, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak" olarak açıklandı.

İşyeri Satışı Fiyat Listesi

toki mayıs işyeri

TAKSİTLİ ÖDEME PLANLARI AÇIKLANDI

TOKİ'nin listesinde yer alan illerden birisinden ev almak isteyenler açık artırmaya katılacak. Açık artırma sonunda hak sahibi olanlar evler için yüzde 50 peşinat ödeyecekler ve 120 ay vade ile geriye kalan borçları kapatacaklar. İşyeri için ise %25, %50 peşinat seçenekleri yanında 120 ay vade olanağı bulunuyor. Başvurular 17 Mayıs ile 18 Mayıs olan açık artırma tarihine kadar yapılacak. 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE