banner290

TOKİ duyurdu! Borcunu kapatana yüzde 22 indirim! İşte indirim kampanyasından yararlanmanın şartları

TOKİ'den ev ve iş yerine sahiplerine indirim haberi geldi. Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine, yüzde 22 indirim uygulanacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacak. Kampanyaya katılım yarın başlayıp, 19 Nisan'da sona erecek.

TOKİ duyurdu! Borcunu kapatana yüzde 22 indirim! İşte indirim kampanyasından yararlanmanın şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) her yıl düzenlediği indirim kampanyası başlıyor. Kampanyadan, taksitleri en geç 2020 sonu itibarıyla başlayan konut ve iş yeri sahipleri yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalanlar kampanyaya dahil olmayacak.

TOKİ'DEN YÜZDE 22 İNDİRİM

İndirim kampanyasından borcunun tamamını kapatmayacaklar da faydalanabilecek. Borcun en az yüzde 25'inin peşin ödenmesi durumunda da yüzde 22 indirim uygulanacak. Kampanyaya katılacakların, başvuru tarihi itibarıyla o aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekiyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da olmamalı.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 19 NİSAN

İsteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek. Yarın başlayacak kampanyaya başvurula 19 Nisan'da sona erecek.

HABER7

YORUM EKLE