TOKİ'nin Van Edremit'te yapacağı konutların yeri belli oldu!

Van’ın Edremit ilçesi Eski Cami ve Yeni Cami mahalleleri sınırları içerisinde yer alan bazı alanlar Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca başlatılan konut projesi kapsamında belirtilen alanlar TOKİ tarafından acele kamulaştırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TOKİ'nin Van Edremit'te yapacağı konutların yeri belli oldu!

Van’ın Edremit ilçesi Eski Cami ve Yeni Cami mahalleleri sınırları içerisinde yer alan bazı alanlar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilerek, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca başlatılan konut projesi kapsamında ihtiyaç duyulan yapılaşmanın sağlanması amacıyla TOKİ tarafından acele kamulaştırılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, “Van İli, Edremit ilçesi, Eski Cami ve Yeni Cami mahalleleri sınırları içerisinde yer alan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.”

KARAR

Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı

MADDE 1- (1) Van İli, Edremit ilçesi, Eski Cami ve Yeni Cami mahalleleri sınırlan içerisinde yer alan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir. (2) Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

Yürürlük MADDE 2- (1) Bu Karar yayını tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme MADDE 3- (1) Bu Karar hükümlerini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı yürütür...

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat
ferhat - 3 hafta Önce

Valla proje Güzelde.... Olan hep Edremitte yaşıyana oluyor.... Gürpınara yoluna yap ... yada Gevaş yoluna......... Kimse Edremiti, Edremitliyi Düşünmüyor... Tarım alanları Tokilerden dolayı Çok Az kullanım alanları kaldı. Hayvan meraları nerdeyse yok oldu. Kalan Tarım ve Hayvan yetişdiricilik alanıda bu projeyle nerdeyse yok oluyor........ Allah var Proje güzel.... Hatta inanılmaz... Lakin Edremitli mera hak sahipleri değilmi.......Ya onlar nolacak...... Acaba Düşünen Varmı......

Yaşar
Yaşar - 3 hafta Önce

Tam olarak neresi

Yaşar
Yaşar - 3 hafta Önce

Tam olarak neresi derenin oralara mı acaba

Murat takır
Murat takır - 3 hafta Önce

Tam olarak nereye düşüyo