banner211

TÜGVA Van İl Temsilciliğinin yeni yönetimi belli oldu

TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yeni yönetimi belirledikten sonra yazılı açıklama yaparak yeni yönetimini tanıttı. 

TÜGVA Van İl Temsilciliğinin yeni yönetimi belli oldu

TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yeni yönetimi belirledikten sonra yazılı açıklama yaparak yeni yönetimini tanıttı. 

TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine getirilen Mehmet İsa Deniz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Gençlik bir milletin temeli ve dolayısı ile geleceğidir. Bu temelin sağlamlığı Geleceğin yöneticileri anneleri babaları olacak bu günün gençliğinin bilinçli bir şekilde yetişmesine bağlıdır.Gençliğin bilim ve öğretim ile tanışmalarını sağlarken onların manevi yönlerinin de güçlenmesini sağlamak bilim ile ilmin asla birbirinden ayrılmayacağını anlatmak için gençliğimiz ile daha çok ilgilenileceğiz. yani bilim ile 2+2 nin 4 ettiğini öğretirken ilimle helal olan 1’in haram olan 4’den büyük olduğunu öğretmek en büyük görevimiz olacaktır. Önce kendinden başlayarak evini mahallesini ilini memleketini değiştirecek bir azme sahip dini bayrağı ve vatanı konu olduğunda sağına soluna bakmadan ben varım diyecek cesaret ve bilinçte bir gençliğin ihyası için çalışılacağız. Çevresindeki hiç kimseyi dini dili ırkı statüsü gibi dünyevi ayrıştırıcı bir bakış ile değil birleştirici ve kucaklayıcı bir bakışla herkesi kucaklayan bir genç düşünceyi yücelteceğiz. Dinin insanlığa değil insanlığın dine uyması gerektiğini unutmayan yani Yaşadığı gibi değil inandığı gibi yaşama anlayışını gençlerimizde yaygınlaştıracağız. Çıktığımız bu yol yeni bir yol değil bilakis, daha 15 yaşında iken Taif’de Resullullah (S.A.V) ‘e taş atılırken ona vicudunu siper eden Hz. Zeyd’in, daha 17 yaşında Habeşistan kralının karşısında tüm Müslümanlar adına ilim, hikmet ve cesaretle konuşan Hz. Cafer’in, 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in, 30 Yaşındayken İslam Orduları komutanı olan Selahaddin Eyyubi’nin yolu ve davasıdır. Bu düşünceler ile çıktığımız kadim ve büyük yolda il ve 13 ilçe teşkilatımız ile tüm gençliğimize ifade ettiğimiz değer ve anlayışları aktarıp hayata geçirilmesini sağlayacağız. Tabi gönüldaşlarımız ile buluşup yeni yönetimimizi tanıtmak için bir genel kurul planladık ancak dünya ve ülkemizin içinden geçtiği salgın sebebiyle bu programlarımızı ileri bir tarihte yapmak üzere ertelemek zorunda kaldık. Bu salgın hastalığın en kısa sürede geçmesi duası ile tüm ertelenen programlarımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz” dedi.

İŞTE VAN İL TEMSİLCİLİĞİ YÖNETİM KURULU

Teşkilat Koordinatörü – Mehmet Kasım Şahin
Orta Okul Koordinatörü – Öner Çayırlı
Lise Koordinatörü – Şaban Aydemir
Çalışan Gençlik Koordinatörü – Hamza Sığınç
Spor Koordinatörü – Recep Urgan

İdari ve Hukuki İşler Koordinatörü – Mahmut İbrahim Aktaş
Mali İşler ve Kaynak Bulma Koordinatörü – Yunus Emre Çinkılıç
Eğitim Koordinatörü – Abdulhekim Arvas
Medya ve İletişim Koordinatörü – Sadık Çalışkan
Aile ve Kadın Koordinatörü – Esra Zeynep Şahin
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
A. Hakim bayram
A. Hakim bayram - 1 yıl Önce

Yüce Allah kıymetli Arkadaşlarımıza yardım buyursun hayırlı uğurlu olsun inşAllah