Türkiye’de bunu da gördük! Ünlü market zinciri, çürük meyve ve sebzeyi ‘olgunlaşmış’ diye indirimli satmaya başladı!

Bunu da gördük... Türkiye'nin ünlü bir zincir marketinde çürümeye yüz tutmuş meyve ve sebzeyi yüzde 50 indirim uygulanarak "olgunlaşmış" diye indirimli satmaya başladı.

Türkiye’de bunu da gördük! Ünlü market zinciri, çürük meyve ve sebzeyi ‘olgunlaşmış’ diye indirimli satmaya başladı!

Türkiye'nin ünlü bir zincir marketinde çürümeye yaklaşmış ürünler, yüzde 50 indirim uygulanarak olgunlaşmış meyve ve sebze etiketiyle satışa sunuldu. Son dönemde yaşanan hayat pahalılığı vatandaşın en çok dert yandığı konulardan biri. Özellikle temel gıda fiyatlarında artış mutfak ekonomisini bir hayli zorluyor.

ENFLASYON 20 YILIN ZİRVESİNDE

Fiyatlardaki artış enflasyon rakamlarına da yansımış durumda. Mart ayında enflasyon yüzde 5,46 artarken, yıllık bazda yüzde 61,14'e çıktı. Böylece yıllık enflasyon son 20 yılın zirvesini gördü.

SEBZE VE MEYVE CEP YAKIYOR

Sebze ve meyve etiketleri cep yakacak cinsten. Domates 20, patlıcan 30, sivri biber 35, portakal 10, muz 35 liradan satılıyor. Hayat pahalılığın artması nedeniyle birçok kişi ay sonunu getiremez oldu.

OLGUNLAŞMIŞ MEYVE-SEBZEDE İNDİRİM

Türkiye'nin önde gelen bir zincir marketindeki etiket ise görenleri şaşırttı. Ünlü market zinciri "olgunlaşmış" sebze ve meyveleri yüzde 50 indirimli satmaya başladı. Duruma tep gösteren bazı sosyal medya kullanıcıları, ürünlerin çürümeye yüz tuttuğunu ve vatandaşa "olgunlaşmış" diye pazarlandığını öne sürdü.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ticarette ahlak şarttır.
Ticarette ahlak şarttır. - 3 ay Önce

Zincir marketlere devletin neşter vurması gerekir. Bindirim-indirim iddiaları, stokçuluk iddiaları, fırsatçılık iddiaları, etiket oyunu iddiaları, raf- kasa farkı iddiaları, tarihi geçmiş ürün iddiaları, fahiş fiyat iddiaları ülke çapında bu kadar konuşulurken, yazılirken, medyaya yansirken, sosyal medyada yayılırken " SERBEST PİYASA" denilip bunca haksızlık, hukuksuzluk iddiaları es geçilmemeli. Devlet, piyasalara artık bir çekidüzen vermeli, bir standart getirmeli, bir ticaret ahlakı tesis etmeli, vatandaşı hile ve haksızlıklardan korumalı, keyfiliğe bir son vermeli.

kara ahmet
kara ahmet - 3 ay Önce

Size bişi söyliyeyim mi eğer bu zincir marketler yani a101 bim olmasaydı bugün vanda perişan olacaktık. 1 adet telefon şarz kablosu orda 15 tl diğer yerlerde 30 tl bunu n gibi