banner272

Tuşba Belediyesi mahalleleri modern görünüme kavuşturuyor

Tuşba Belediyesi mahalleleri modern görünüme kavuşturuyor

Van’ın Tuşba Belediyesi, ‘merkez mahallelerde ne var ise kırsal mahallelerimizde de o olacak’ anlayışıyla birçok mahallede yürüttüğü kilit parke taşı çalışmalarıyla yerleşim yerlerini modern görünüme kavuşturuyor.

Tuşba Belediyesinin, kırsal mahallelere güzel bir görünüm kazandırmak ve halkın modern bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için başlattığı kilit parke taşı çalışmaları devam ediyor. İş sezonun başlamasıyla birlikte kilit parke taşı çalışması startının verildiği Derebey ve Bağdaşan mahallelerindeki çalışmalar tamamlanarak mahalleler modern bir görünüme kavuşturuldu.

“VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINI YAZIN TOZDAN, KIŞIN ÇAMURDAN KURTARACAĞIZ”

İlk etapta 120 bin metrekare kilit parke taşı kaplama işi ihalesinin yaparak ilgili firmalara yer teslimi yaptıklarını dile getiren Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, bunu 150 bin metrekareye tamamlamayı planladıklarını dile getirdi. Ekiplerin, 2 mahallenin kilitli parke taşı kaplama çalışmasını tamamladıklarını da vurgulayan Başkan Akman, 3 mahallede ise çalışmaların devam ettiğini anlattı. İş sezonu sonuna kadar yaklaşık 20 kırsal mahallenin kilit parke taşı kaplama işini daha tamamlamayı planladıklarını dile getiren Başkan Akman, “Mahallelerimizde yürüttüğümüz kilit parke taşı döşeme çalışmalarının yanı sıra yayaların da rahat yürüyebilmeleri için kaldırım yapıyoruz. Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ayağını yazın tozdan, kışın çamurdan kurtaracağız” dedi.

“TEVAZU, SAMİMİYET VE GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ”

Çalışmalarını vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda planladıklarını belirten Başkan Akman, Tuşba ilçesini kırsal mahalleleri ile birlikte güzelleştirmek, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşaması adına ne yapılması gerekiyorsa onu yapacaklarını vurguladı. Başkan Akman, “Tevazu, samimiyet ve gayretle; gönül belediyeciliği anlayışını şiar edinerek hep birlikte güzel Tuşba’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan ölür, kalır eseri.
İnsan ölür, kalır eseri. - 2 ay Önce

İnsanların Ay'a ve Mars'a gittiği bu çağda, 2021 yılında kocaman bir şehrin merkezindeki mahallalerde asfaltsız, toprak yolların olması veya mahallelerde göller yöresi gibi onlarca çukurun, kazının, yamanın olduğu kullanışsız yolların olması olacak şey değil. Medeni dünyanın anlayışında bütün caddeler, bütün sokaklar, mahalle araları ve hatta bütün kırsal yerleşim yerlerinin de yolları kullanışlı, bakımlı, asfalt ve gıcır gıcır olmalı.

Bir şehir,  ancak yolları kadardır.
Bir şehir, ancak yolları kadardır. - 2 ay Önce

Bu güzel çalışmanın merkez mahallerin tamamında asfalt ve parke taşı şsklinde onlarca cadde ve onlarca sokakta da başlatılmasını ve merkezdeki 25- 30 mahalle ve semtin bütün yollarının tek tek gözden geçirilmesinde fayda var. Karayolları ve belediyeler YOL MEDENİYETTİR anlayışıyla ağustos, eylül, ekim ve kasım aylarını yol seferberliği dönemi ilan etmeli.

banner269

banner260