banner211

Tuşba Belediyesinden hijyen seferberliği

Van’ın Tuşba Belediyesi, korona virüsünün ortaya çıkmasıyla birlikte vatandaşların sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaması için adeta temizlik seferberliği başlattı.

Tuşba Belediyesinden hijyen seferberliği

Tuşba Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgınından ilçe halkını korumak için başlattığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Küresel anlamda önemli bir sıkıntı haline dönüşen korona virüsü ile ilgili ‘Koronaya Karşı 14 Altın Kural’ ve ‘Koronavirüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler’ başlıklarıyla bastırdığı el ilanlarını dağıtarak ilçe halkının bilgi sahibi olmasını sağlayan Tuşba Belediyesi ekipleri; dezenfekte, yol süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarını da devam ettiriyor.


Korona virüsünün dünyada baş göstermesinden sonra ilçe genelinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra banka şubeleri ile vatandaşların toplu olarak kullandıkları alanların dezenfekte edildiğini belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kapalı olmasına rağmen bugüne kadar ilçede bulunan 36 camii ile Kur’an kursu, taziye evi ile eklentilerinde dezenfekte çalışmasının tamamlandığını kaydetti. Tuşba Belediyesi olarak konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünleri kullandıklarını dile getiren Başkan Akman, dezenfekte çalışmasını sık sık yaparak tedbiri elden bırakmamaya çalıştıklarını ifade etti.
Ekiplerin bir yanda mahallelerde bulunan çöp konteynerlerini bir alanda toplayarak yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yaptıktan sonra tekrar yerlerine bıraktığını dile getiren Başkan Akman, bir yandan da cadde ve sokakların süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkan Akman, “Merkezdeki 10 mahallemizin bir bölümünde tüm cadde ve sokakların tamamı yıkadı. Şu an 2 mahallemizde yıkama çalışmaları sabahın erken saatlerinden başlayarak gece geç saatlere kadar devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tüm mahallelerimizde bu çalışmamızı tamamlamış olacağız” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
VBB, İpekyolu, Edremit ve Tuşba Belediyelerimize  çağrı.
VBB, İpekyolu, Edremit ve Tuşba Belediyelerimize çağrı. - 1 yıl Önce

### Çarşı merkezindeki bütün caddeler, ara sokaklar ve kaldırımlar,

### Bütün mahalle yolları

### Bütün parklar

#### Bütün otoparklar

#### Bütün rögarlar,

#### Bütün çöp konteynırları ve çöp kovaları BOL KÖPÜKLÜ SUYLA VE TAZYİKLİ SUYLA YIKANMALI .

Bu bir fırsattır. Şehrimizin kapsamlı bir temizliğe gerçekten ihtiyacı var. Dolaştığınız her yerde çöp ve türlü türlü atık görüyorsunuz. Yüzlerce personelle ( KORUNMA TEDBİRLERİ ALINARAK) üç merkez ilçenin her yerinde iki hafta boyunca TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ yapılmalı.

ÖNEMLİ BİR ŞEY DAHA: Devlet Su İşleri ( DSİ), Van Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Tuşba Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi yüzlerce personel ve onlarca araçla Vandaki ŞAMRAN, AKKÖPRÜ, KİRMAN VE DİĞER KANAL VE DERELERİ BOYDAN BOYA TEMİZLEMELİ, SÜPÜRMELI, YIKAMALI, ISLAH EDİP DEZENFEKTE ETMELİ. ( Bunu sadece bazı kısımlarda değil tamamında yapmalı.)