banner211

Tuşba Belediyesinden kiracılarını rahatlatacak karar

Van’ın Tuşba Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle kepenk kapatan kiracılarının bu zor günleri atlatabilmesi için 3 ay süre ile kira bedelinde yüzde 50 indirime gitti.

Tuşba Belediyesinden kiracılarını rahatlatacak karar

Dünyayı etkisi altına alan ve küresel anlamda bir salgın haline dönüşen korona virüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge çerçevesinde geçici bir süreliğine kapatılma kararı alınan iş yerleri için Tuşba Belediyesi devreye girdi. Bu kapsamda kepenk kapatan 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan belediyeye ait düğün salonu ile kafeterya ve benzeri işletmelerin sahiplerini rahatlatacak bir karar alındı. Bugün gerçekleştirilen encümen toplantısında kiracıların daha zor duruma düşmemesi için 3 ay boyunca kira bedellerinde yüzde 50 indirime gidildi.


Yaşanan salgın tedbirleri çerçevesinde ilçe sınırlarında kapanan iş yerlerinin olduğunu söyleyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Belediyemize ait iş yerlerinde kiracı olan esnafımızın yaşanan bu ekonomik daralmadan en az zararla çıkabilmeleri ve eleman çıkarmamaları için kira bedelinde yüzde 50 indirim kararı aldık. Yaşanan bu salgın tehlikesi sırasında vatandaşlarımızın ilgili bakanlıkların uyarılarını dikkate almasını rica ediyorum. Biz Tuşba Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.


Ayrıca Tuşba Belediyesi olarak emlak vergisinden kaynaklı amme alacakları için Ocak 2020 tarihinden itibaren vatandaşlara tebligat mektupları göndermeye başladıklarını dile getiren Başkan Akman, korona virüs sürecinde yaşanan gelişmeler sebebiyle vatandaşların ödeme sıkıntısı yaşayabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak tebligat mektuplarının da hafta başından itibaren durdurduklarını kaydetti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler, diğer kurumlarda sıra.
Tebrikler, diğer kurumlarda sıra. - 1 yıl Önce

Tebrikler, tebrikler... Bir de bu indirimli haliyle üç ay sonra ödemeleri başlatınız. TÜM belediyeler aynı şeyi yapsın. VEDAŞ, VASKİ VE AKSAGAZ da abonelere gecikme faizini bu aylarda yansıtmasın. Sağladığı hizmete kesme/kısma uygulamasın. Su, elektrik ve gaz akışı devamlı olsun.

VASKİ geçmiş aylardan ve yıllardan devreden abone borçlarına faiz affı getirsin. Ana para borçlara üç taksit imkanı getirsin. Bu sayede vatandaş da rahatlar, Vaski'nin kasasına sıcak para akışı olur. Şimdi bunun tam zamanı.