Tuşba Belediyesinin yeni hizmet binası basına tanıtıldı

Van’ın merkez Tuşba Belediyesinin yeni hizmet binası basına tanıtıldı.

Tuşba Belediyesinin yeni hizmet binası basına tanıtıldı

Van-Erciş kara yolu üzerinde yapılan yeni hizmet binasını tanıtmak amacıyla kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, gazetecilere açıklamalarda bulunda. Yeni hizmet binasının 2 bin 300 metrekare taban alanına sahip olduğunu dile getiren Akman, “Binamızın toplam alanı 12 bin 370 metrekare olup, yüksekliği 25 metredir. Bununla birlikte hizmet binamız; bodrum, zemin, çatı katı ve ofis katları ile birlikte toplam 6 kattan oluşmaktadır. İlçemizin estetiğine değer katacak olan ve kullanım yönünden akıllı bina olma özelliği taşıyan hizmet binamızda; hizmet birimleri, çalışma ofisleri, meclis salonu, yemekhane, mescit ve sığınak bulunmaktadır” dedi.

Yeni hizmet binasının ısıtma ve iklimlendirme sisteminin son teknolojiye göre tasarlandığını belirten Akman, “Bölgemizdeki hava şartları nedeni ile tüm dış etkenlere karşı ısıtma ve yalıtım sistemi kullanılmıştır. 20 dönümlük peyzaj alanına sahip hizmet binamızın alanı, Tuşba’nın ilk kent meydanı olma özelliği taşımaktadır. Büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan hizmet binamızın ortalama olarak 40 yıllık ihtiyacı karşılayabileceği öngörülüyor. Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarlanmış olan binamız, bu yönüyle Van’ın ilk Selçuklu mimarisi tarzında yapılan kurumu oldu” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediyesi yeni hizmet binasının 31 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Van ziyareti sırasında açılışının yapılacağını vurgulayan Akman, yeni hizmet binasının Van’a ve Van halkına hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Başkan Akman, gazetecilerle birlikte yeni hizmet binasını gezdi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağrı
Çağrı - 13 ay Önce

iyi, güzel hayırlı olsun da; keşke bina görünsün diye o güzelim ağaçlar kesilmeseydi..!

Takki Takki
Takki Takki - 13 ay Önce

Van’ında bir sarayı oldu nasılsa ahaliden çıkacak gözümüz Aydın suya çöpe zam geliyor

ADEM
ADEM - 13 ay Önce

BEŞTEPE SARAYI, AHLAT SARAYI, TUŞBA SARAYI SARAY ÜSTÜNE SARAY HEMŞİRE ALIR4 BİN TL DOKTOR ALIR 6.250 TL İMAM EFENDİ ALI 8000 TL HEY ADALETİNİZ SARAYLARINIZ BATSIN BE ! FİRAVUN ZİHNİYETLİLER DOKTOR HEMŞİRE DURMADAN SALDIRIYA UĞRAR İMAM EFENDİ GÜNDE 45 DK. ÇALIŞMAZ BUMU İSLAM

Sema
Sema - 13 ay Önce

Ancak bina yaparsınız hizmet yok