banner254

UKOME’nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi

Van Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım filosunu genişletme kararı aldı. Ulaşım ve Koordinasyon Merkezinde (UKOME) alınan karar doğrultusunda 20 yeni otobüs alınacak.

UKOME’nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi

Van Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım filosunu genişletme kararı aldı. Ulaşım ve Koordinasyon Merkezinde (UKOME) alınan karar doğrultusunda 20 yeni otobüs alınacak.

UKOME’nin Şubat ayı olağan toplantısında toplu taşımayı rahatlatacak yeni bir adım daha atıldı. Ulaşım Daire Başkanlığının koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen UKOME toplantısının en önemli konusu toplu taşıma ve kent trafiği oldu.

Toplantıda toplu taşımada kullanılan belediyeye ait bazı otobüslerin 700 bin kilometreyi aşması ve ağır bakıma alınması nedeniyle 2020 yılı içerisinde 20 adet yeni otobüs alınması için karar alındı.

Ayrıca merkez ilçeler dışındaki 10 ilçede çalıştırılmak üzere 17+1 yolcu taşıma kapasitesi halk otobüsü (H Plaka) ve ticari araç (T Plaka) taksi ihalelerinin yapılması talebi, Büyükşehir Belediyesi meclisine sevk edildi.

UKOME toplantısında İpekyolu ilçesi Hafıziye Mahallesi Ercişli Emrah Sokağının doğusunda bulunan yolun tek yöne çevrilmesi kararı verildi.

10 gündem maddesi, 4 alt komisyon raporu ve 2 ek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Muhammet Fuat Türkman, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan, Başkan Danışmanı Doç. Dr. Mucip Tapan, Ulaşım Daire Başkanı Kemal Mescioğlu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Ulaştırma 8. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Tatvan Liman Başkanlığı, Şoförler Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı temsilcileri ile belediyenin ilgili daire başkanları katıldı.

Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 1 yıl Önce

20 otobüs yeter mi? Yse-doğumevi hattına en az 20 minibüs 20 özel halk otobüsü ve 20 mor otobüs lazım. Hastaneden tıkabasa gelen ararçlara binemiyoruz. Isıtmalı durak da yapın. Bi zahmet

Wanlı65
Wanlı65 - 1 yıl Önce

Bence otobüs almaya gerek yok otobüs amirliğini değiştirin ve sıkı bir denetim yapın şöferlre bir düzen getirin bakalım şöförler bir yolcu için yarişa girer mi girmez mı belli olur? Ayrıca millet duraklarda çoğalmadıkça münibüs şöförler i sefere çıkmıyor bunlar ı takip eden de yok yönetim sıfır... Güzargah mahallesi arası duzrn sıfır hele şamranaltı sorun daha vahim