banner211

Umman’dan 250 Türk vatandaşı Van’a getirildi

Umman’dan Van’a getirilen ve çoğunluğu üniversite öğrencisi olan 250 Türk vatandaşı, korona virüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina için yurtlara yerleştirildi.

Umman’dan 250 Türk vatandaşı Van’a getirildi

MERAL YILDIZ / ŞEHRİVAN

UMMAN'dan Van'a 250 Türk vatandaşı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina için yurtlara yerleştirildi.  

Umman'dan uçakla Van'a getirilen çoğunluğu üniversite öğrencisi 250 Türk vatandaşını taşıyan uçak, sabah saatlerinde Ferit Melen Havalimanı'na indi. Sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirilen 250 kişi, büyükşehir belediyesine ait halk otobüsleriyle Tuşba ilçesindeki Süleyman Şah ve İmam Şafi Öğrenci Yurtlarına götürüldü. Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van AFAD İl Müdürü Osman Uçar ve sağlık personeli tarafından karşılanan vatandaşlar, 2 yurda yerleştirildi. Vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün karantinada kalacak.

“VAN'DA ÇOK İYİ KARŞILANDIK”

Vatandaşlar, yetkililere teşekkür ederek, "Burada bizi çok iyi karşıladılar. Bizim gelmemize vesile olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Van'daki yurtta 14 gün karantina altında tutulacağız. Yolculuk çok iyi geçti. Van'da çok iyi karşılandık. Ramazan bayramını ailelerimizle geçireceğimiz için çok mutluyuz" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 11:38
YORUM EKLE