banner211

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN HABER ALINAMIYOR

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi Suriyeli Ahmed Muhammad Darwich’inden haber alınamıyor...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN HABER ALINAMIYOR

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi Suriyeli Ahmed Muhammad Darwich’inden haber alınamıyor.


YYÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü birinci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ahmed Muhammad Darwich, kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurttan çıkarak okula gideceğini söyledikten sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Arkadaşının akşam gelmemesi üzerine emniyete kayıp ihbarında bulunan YYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Suriyeli Khaled Alhasan, arkadaşının bir an önce bulunmasını istedi. Suriye’deki savaşın ardından kaçarak Van’a geldiklerini ifade eden Alhasan, “Perşembe günü arkadaşım kayboldu.
Fakülteye giderek proje teslim edeceğini söyleyerek yurttan ayrıldı. Ancak yaptığımız araştırmalarda fakülteye de gitmemiş. Ailesi de savaştan kaçarak Suudi Arabistan’a yerleşmiş. Kendilerine de haber veremedik. Bulanların 0536 944 14 77 numaralı telefondan bana ulaşmasını istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 21:46
YORUM EKLE