banner290

Vali Balcı: Bahçesaray Çayı’nı turizme kazandıracağız

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, Bahçesaray Çayı’nı turizme kazandıracaklarını söyledi.

Vali Balcı: Bahçesaray Çayı’nı turizme kazandıracağız

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, Bahçesaray ilçesini ziyaret etti. Bahçesaray’daki birçok doğal ve tarihi yeri ziyaret eden Balcı, Bahçesaray Çayı’na da gitti. Van Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Balcı’nın Bahçesaray Çayı’nı turizme kazandıracaklarını belirttiği kaydedildi. Van Valiliği’nden yapılan paylaşımda, “Bahçesaray Müküs Subaşı'na giden Valimiz,"Müthiş bir doğa harikası. Bahçesaray’dan doğup Dicle Nehri'ne dökülen Bahçesaray Çayı doğaya hayat veriyor. Bu alanın rekreasyonunu yapacağız. Turizme kazandıracağız. Vatandaşlarımızı bu muhteşem doğa olayını görmeye davet ediyorum dedi” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaz bitmeden
Yaz bitmeden - 2 ay Önce

Sayın valimiz ne olur VBB, merkez ilçe belediyeleri, diğer belediyeler, DSİ, Karayolları, VASKİ, DAKA, DAP İdaresi, diğer kurumlar elini çabuk tutsun. 2022 yarılandı. Kurumlar genelde " - ecek, - acak" kipiyle vaadte bulunuyor. İlkbahar, yaz, sonbahar bitince kış şartlarında hizmet olmuyor. Yollar, kaldırımlar, kanallar, dereler, oluklar, refüjler, kavşaklar, prestij caddeler, prestij sokaklar, temizlikler, sulamalar, onarımlar, yenilemeler, millet bahçeleri, sahil bandı, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire alanları, yüzme alanları, ağaçlandırmalar, yeşillendirmeler, onlarca yeni park ve yeşil alan, eski parkların yenilenip iyileştirilmesi, otogar, çok katlı otolarklar, açık otoparklar,,yer altı otoparkları, kapalı semt pazar yerleri, semt kütüphaneleri, okuma ve toplantı salonları, Kitapçılar ve Sahaflar Çarşısı, çarşı ve mahallelerin gözden geçirilip yenileme, bakım, onarım, temizlik ve güzelleştirmelerin yapılması, kaldırım işgallerinin bitmesi, modern ve işlevsel toplu taşıma ağı, okul ve cami çevrelerinin peyzajı ve düzenlemesi...gibi yapılacak onlarca hizmet var. Size güveniyoruz. Lütfen bu şehre, bu kurumlara, bu taleplere, bu eksiklere siz hayat veriniz. Umudumuz sizsiniz. Saygılarımızla.

Gayret insanı
Gayret insanı - 2 ay Önce

Emre bey şehrin 100 tane eksiği ve ihtiyacı var. Hiçbir kurumda hiç kimse imtiyazlı, referanslı, torpilli olmamalı. Şimdi ve kıyamete kadar ehliyet, liyakat, gayret, fedakarlık, memlekete hizmet tek kriter olmalı. Sayın valimiz hizmet yapmak isteyen bir bürokrat. Van bu alışkanlığı terk etsin. Kadro ve rütbe değil hizmet isteyim ve hepimiz kendilerine bu konularda destek olalım.

Emre
Emre - 2 ay Önce

Sayin valim icraatlarin vaatlerin mukemmel ricamiz van kanaat onderlerinden eski buyuk cami imami alim muderris merhum osman guven beyin oglu yillardir belediyede mudurluk yapan mucip guven daire baskani olarak gorevden alindi isgem denilen yerde hic bir gorev verilmeden oturtuyorlar bu bizi cok uzuyor bunu dinleyin degerlendirin saygilarimla