banner290

Vali Balcı: Talepler ve öneriler ev ödevim olacak!

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, Van’ın sorunlarının ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Van’ın Geleceği Çalıştayı’na katıldı. Orada konuşan Balcı, “Talepler ve öneriler ev ödevim olacak” dedi.

Vali Balcı: Talepler ve öneriler ev ödevim olacak!

ŞEHRİVAN HABER

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı başkanlığında, Van'ın Geleceği Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayın 2’nci gününde konuşan Vali Balcı, çalıştay sonucunda ortaya çıkacak talep ve önerilerin kendisine ev ödevi ve yol haritası olacağını belirterek şunları kaydetti: Çalıştay sonucunda ortaya çıkacak talepler, öneriler, sorunlar ile çözümleri benim ev ödevim ve yol haritam olacak. Devlet millet namına, ahlaka ve hukuka uygun, Vanlı hemşehrilerimizin her işini yaparım, yaptırırım. Van asaletli bir şehir, insanları soylu ve yüksek karakterli. Yaptığımız işlerle Allah rızasını kazanıp milletimizin hayır duasını aldığımız zaman amacımıza ulaşmış olacağız.”

BALCI: EV ÖDEVİM OLACAK

Çalıştay sonrası yol haritasının belli olacağını dile getiren Balcı, “Hayırlı, güzel işleri hep beraber yapmış oluyoruz. Hepiniz benim için önemlisiniz. Ürettiğiniz değerler açısından da önemlisiniz. Bu kente çok büyük değer kattınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalıştay sonrası bütün sonuçları alacağız. Yol haritamızı belirleyeceğiz. Bu benim ev ödevim. Çalışmalara başlayıp sorunları kısa, orta ve uzun vadede çözeceğiz. Çalıştayı gençlerde dahil her kesimden katılımcı bir şekilde yaptık. Çağdaş anlamda kamu yönetiminin amacı da budur” dedi.

Vali Balcı, daha sonra çalıştayın eğitim masasına oturarak fikirlerini söyleyip rapora yazdırdı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Sayın Valimiz sağlık konusunda sizden bir ricamız olacak iskele asker hastanesini sivil yurttaşlara açılmasını talep ediyoruz

ŞERİF ÇAKAR
ŞERİF ÇAKAR - 1 ay Önce

Sayın Valim Van 18 madde imar uygulaması ile vatandaştan %45 ile alınan arsalar yol ve sosyal donatılardan artan kısmını maile hazinesine verilmiş durumdadır. Bu maliye hazinesine verilen arsalar vatandaşın yıllardadır üzerinde ev yaptığı yada bağ bahçe yaptığı yerlerdir. Maile hazinesinde bu yerleri en yüksek fiyattan açık artırmayla satışa sunmaktadır. Haliyle fırsatçılar ve yabancılarda bu yerleri alarak büyük mağduriyetlere sebep olmaktadır. Bu yerlerin makul bir fiyattan önceki yer sahibine verilmesini talep ediyoruz. Aksi taktirde çok büyük mağduriyetlere ve toplumsal sıkıntılara yol açacaktır.