banner290

Vali Balcı: Van Gölü’ndeki dip çamur temizliğini bir an önce bitirmek için çabalıyoruz!

Van’a atanalı kısa bir süre olmasına rağmen önemli başlık ve projeleri çalışan ve ekipler oluşturan Van Valisi Ozan Balcı, ilk projesi olan Sosyal Destek Hızır Van Projesini açıkladı. Projenin tanıtım toplantısını gerçekleştirip detayları paylaşan Vali Balcı kenti ilgilendiren önemli konulara da değinerek son duruma dair detaylar paylaştı.

Vali Balcı: Van Gölü’ndeki dip çamur temizliğini bir an önce bitirmek için çabalıyoruz!

ŞEHRİVAN HABER: HAKİM İNALÖZ

Proje tanıtım toplantısında konuşan Vali Balcı, Van Gölü ile ilgili çalışmalara da değindi. Van Gölü’ndeki dip çamur temizliğinin bir an önce bitmesi için çabaladıklarının altını çizen Balcı, “Van Gölü’ndeki dip çamur temizliğini bir an önce bitirmek için çabalıyoruz. Van Gölü, Van’ın sadece bir doğal güzelliği değil. Burası bir miras, bir yaşam ve bir hayattır. Orada da bir hayat var. Bu gölü tertemiz hale getireceğiz. Bu memleket sevgisiyle ilgilidir. Mesela Türkiye’nin yüzde 10 meraları Van’dadır. Bu meraları korumamız gerekiyor. Oraları on milyonlarca koyunla doldurmamız gerekiyor. Memleket sevgisi budur. Benim memleket sevgim bu şekildedir. Bizler çalışkan, dürüst, düzgün insanlarız. Elimizde imkân var ve bu imkânları millet için kullanacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz görev yaptığımız dönem içerisinde bunu yapacağız” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saygıdeğer valimiz
Saygıdeğer valimiz - 6 ay Önce

Değerli valimiz

Kimi şehirlerde, kimi ülkelerde yüzlerce dönümlük yapay göller yapılıp çevresi rekreasyon sahaları yapılıyor. Şehrin nabzı orda atıyor. Bizde ülkemizin en büyük gölü var ama bu şehrin tarihinde iki kilometrelik sahil bandı Kaymakam Atıf Çiçekli tarafından yapıldı. Sonrasında Edremit'te devam etmedi. İpekyolu ve Tuşba'da yapmadı. Oysa Çicekli'den üniversiteye kadar sahil ve kıyı alanları sahil şeridi, park, yeşil alan, sahil yolu, bisiklet ve yürüyüş yolu, seyir terasları, oturma ve spor alanları, dinlenme ve gezinme alanları olmalıydı. Bunları sizin riyasetinizde bekliyoruz. Birde Van Gölü'nün birçok moktasında aynı anda toplam 40 ekskavatör ve 100 kamyonla dip çamur temizliği yapılırsa 6 ayda gölümüz tertemiz olur, kirlilik biter, koku biter, göl berrak ve temiz olur, sağlıklı ve girilebilir hale gelir. Bu iki çalışma Van Gölü'nü anlamlı ve değerli kılacaktır.