Vali Bilmez'den 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Vali Bilmez'den 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirmek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur. Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir.  Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında kendilerine zor yer bulan ve hayatın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli vatandaşlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor.

Bu çerçevede; hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ilimizde yaşayan engelli kardeşlerimiz olmak üzere ülkemizdeki tüm engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, herkesi engelli vatandaşlarımızın haklarına riayet etmeye davet ediyorum.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE