banner211

Vali Bilmez'den o görüntülere ilişkin açıklama

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, sosyal medyada yer alan kar temizleme çalışmaları esnasında mağdur olan vatandaşların yer aldığı video ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kar temzileme çalışmaları esnasında vatandaşlara dikkat etmeyen iş makinesi sürücüsü ile ilgili açıklama yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, açıklama yaptı.

Bilmez, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Drif yapan ambulans Hakkâri’ye ait, soruşturma başlatıldı. Karayollarında insanlara su sıçratan bir araç vardı. Basın da yer aldı, o kişiye ulaştık. 26 saat aralıksız çalışan bir arkadaşımız, baya da ağladı. Arkadaş, ‘ hiç kimseyi görmediğini ve 26 saat aralıksız çalıştığını’ söyledi. Büyük bir hata savunulacak bir tarafı yok, ifadesi alındı. O aileden haberdar olan basın mensupları varsa, bize bildirirlerse hiç olmazsa karayolları ekip göndererek ailenin gönlünü alsınlar. Dolasıyla eksiğimiz var, yanlışımız da olabilir. Ama ne olur bunun üzerinden siyaset yapmaya, bunun üzerinden politik davranmayalım. Burada çalışan insanlar bizler gibi insanlar, evet sıkıntı da oldu. Evet, destek olanlar da oldu, engel olmaya çalışanlarda var” diye ifade etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı ben
Vanlı ben - 1 yıl Önce

Acaba o kişi bir vekil bir bakan olsaydı netice ne olurdu yetkililer acaba nasıl bir açıklama yaparlardı