Vali Bilmez'den Van-Trabzon uçuşları ile ilgili çarpıcı yorum!

4 Ocak itibariyle başlayacak olan Van-Trabzon, Trabzon-Van seferleri devam ederken devam eden tartışmalara Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'den de çarpıcı bir yorum geldi.

Vali Bilmez'den Van-Trabzon uçuşları ile ilgili çarpıcı yorum!

ŞEHRİVAN ÖZEL - 4 Ocak itibariyle başlayacak olan Van-Trabzon, Trabzon-Van seferleri devam ederken devam eden tartışmalara Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'den de çarpıcı bir yorum geldi.

Uçuş tarihinin açıklanması sonrasında kentte bazı kesimlerin uçak seferlerinin başlamasına tepki gösterdi. Bu uçuşların başlamasının Van'dan İranlı turistlerin Trabzon'a kaydırılması anlamı taşıdığı yönünde görüşler ortaya konulurken, bazı kesimler ise bu yöndeki görüşlerin aksi bir tavır ortaya koydu.

Çokça tartışılan o konuya bir yorum da Van Valisi Mehmet Emin Bilmez geldi.

Şehrivan TV'de Ömer Aytaç Aykaç'ın sunduğu Hal Böyleyken programına konuk olan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: "Van-Trabzon uçuşları sonrasında başlayan tartışma doğru değil. Bizim şu an Bitlis’ten, Hakkari’den farkımız ne? Onlar sadece İstanbul’a, Ankara’ya uçuşuyor. Ama bizim birçok şehire uçuşlarımız var. Akdeniz’e de var, Ege’ye de var. Karadeniz neden eksik olsun ki. Biz bunlar değil, İran uçuşlarımızın da olmasını talep ettik. Bu noktada bizim yakınımızda olan Tebriz uçuşlarına değil, Tahran gibi bir bölgenin uçuşlarına ihtiyacımız var. Bunun için uğraşmak bun getirmeye çalışmamız lazım. Yine Kuzey Irak, bize çok katkı sunabilecek bir alan olabilir. İlişkiler düzelirse bir Ermenistan, Erivan uçuşu katkı sunar. Bir Bakü uçuşu değer kadar. Bunlar hiçbiri olmasın, hiç sefer koymayalım o zaman kimse Van’dan çıkmasın. Bu doğru değil. Diyarbakır-Trabzon uçuşu da başladı. Orada olmasa burada olsa hadi yine sadece bizde olduğunu tartışırdık ama böyle değil." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Ozaman turist gelmediği dönemde neredeydiniz diye sormazlarmı adama? Allah'ın adaleti sarsın bütün cihanı.