banner211

Vali Bilmez Tuşba Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Tuşba Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Vali Bilmez Tuşba Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ve İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Ekim günü Van’da gerçekleştireceği toplu açılış töreninin huzur ve güven içinde geçmesi için alınan tedbirleri yerinde inceliyor. Bu çalışmalar kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan Tuşba Belediyesinin yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’dan bilgi aldı. Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarlanmış olan binanın bu yönüyle, Van da bir ilk olduğunu ifade eden Başkan Akman, ilçenin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandığını kaydetti. Taban alanı 2 bin 300 metrekare olan hizmet binasının toplam 12 bin 370 metrekare kapalı alana sahip olduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Hizmet binamız; bodrum katı, zemin katı, çatı katı, ofis katları ile birlikte toplam 6 kattan oluşmaktadır. İlçemizin estetiğine değer katacak olan ve kullanım yönünden akıllı bina olma özelliği taşımaktadır. Hizmet birimleri ile çalışma ofisleri, konferans salonu, yemekhane, mescit ve sığınak bulunmaktadır. Ayrıca ısıtma ve iklimlendirme sistemi son teknolojiye göre tasarlanmıştır. Dolayısıyla bölgemizdeki hava şartları nedeni ile tüm dış etkenlere karşı ısıtma ve yalıtım sistemi kullanılmıştır. Ayrıca 20 dönümlük peyzaj alanına sahip hizmet binamızın çevre alanı Tuşba’nın da ilk kent meydanı olma özelliği taşımaktadır” dedi.

Van’ın ilk Selçuklu mimarisi özelliğini taşıyan Tuşba Belediyesi hizmet binasını çok beğendiklerini dile getiren Vali ve Belediye Başkan Vekili Bilmez ile beraberindekiler, hizmet binasının Tuşba’ya ve Tuşbalıya hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra buradan ayrıldılar.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Değerli valimize
Değerli valimize - 7 ay Önce

Saygıdeğer valim Vanımız İran'a komşu, 35 bin öğrencisi olan bir üniversitesi var. Yüzbinlerce öğrencisi, on binlerce öğretmeni ve bir milyon nüfusu olan dinamik ve kalabalık bir kent. Van'ın 50 yıllık ihtiyacını görecek 150 otobüs peronu olan, ilçe ve köy otobüs ve minibüslerini de alabilecek kocaman, yepyeni ve modern bir ŞEHİRLERARASI OTOBÜS VE İLÇE MİNİBÜSLERİ OTOGAR İŞLETMESİ inşa etmenizi istirham ediyoruz. Şehrin her tarafına dağılmış il, ilçe ve köy otobüs ve minibüs durakları, yazıhaneleri şehirden temizlenir. Şehir ferahlar, trafik rahatlar, toplu ulaşım tek yerden bir düzene girer. Lütfen bu projeyi siz başlatınız. Bütün Van bunu konuşuyor, bunu bekliyor. Selam ve saygılarımızla...

ADEM
ADEM - 7 ay Önce

BEŞTEPE FİRAVUN SARAYI, AHLAT FİRAVUN SARAYI, TUŞBA FİRAVUN SARAYI, MARMARİS FİRAVUN SARAYI UÇAN FİRAVUN SARAYLARI, YÜZEN FİRAVUN SARAYLARI TÜÜÜH ALLAH KAHR ETSİN