banner266

Vali Bilmez, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İpekyolu ilçesi Yukarı Güneyce Mahalle yolunda yapılan asfalt çalışmaları ile Sıhke Caddesinde başlayan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Bilmez, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Büyükşehir Belediyesi kentte başlattığı yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İpekyolu ilçesine bağlı Yukarı Güneyce Mahalle yolunda yapılan sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindi. Vali Mehmet Emin Bilmez beraberinde Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel ile birlikte çalışma yapılan yolu inceledi. Ardından mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

Vali Bilmez ve beraberindekiler daha sonra Sıhke Caddesi’nde başlayan Prestij Cadde Çalışmalarını takip etti. Çalışmalarla ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Tapan ve yüklenici firma temsilcilerinden bilgi alan Vali Bilmez, bir süre alanda gezerek çalışmaları kontrol etti.

Esnafın çay ikramını da geri çevirmeyen Vali Mehmet Emin Bilmez, daha sonra buradan ayrıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Modern bir Van için
Modern bir Van için - 1 ay Önce

Edremit Tuşba İpekyolu mahallerindeki yollar ve ara sokaklardan asfaltı bozuk, yamalı ve kullanışsız olanlar, aynı şekilde kilitli parke taşı döşeli yolları bozuk ve çökük olanlar o kadar çok ki. Şehrimizin yollarının yüzde ellisinde yeniden asfaltlama, bakım ve yenileme şart. Van'ın üç büyük ihtiyacı KULLANIŞLI VE BAKIMLI ASFALT YOLLAR, PARK VE YEŞİL ALANLAR, ŞEHRİN HER TARAFINDA SÜREKLİ TEMİZLİK olarak sıralanabilir. Haziran da biterken temmuz, ağustos, eylül ve ekim aylarının bu anlamda dolu dolu geçirilmesinde yarar var. Vatandaşlar da çevreyi temiz tutma konusunda çok duyarlı olmalıdır. Hizmet ve proje belediyeciliği, marka belediyecilik ve gönül belediyeciliği, eser belediyeciliği için şehrin her noktasında türlü türlü hizmet ve projelerin, iş ve çalışmaların yaygınlaşarak hayata geçirilmesi gelecek adına oldukça önemli. Upuzun bir sahil bandı, millet bahçeleri, modern bir otogar, çok sayıda otopark, kapalı semt pazarları, yeni mesire yerleri, çok sayıda yeni prestij cadde, yeni yol ve güzergahlar, köprülü kavşaklar, pırıl pırıl asfalt yollar, geniş bulvarlar, çiçek bahçesini andıran kavşaklar, tertemiz mahalleler, tertemiz kıyı ve sahiller, tertemiz, dere ve kanallar, tertemiz cadde ve sokaklar, tertemiz park ve bahçeler, modern bir kent kütüphanesi, modern bir kitapçılar ve sahaflar çarşısı, modern bir balıkçılar hali, modern bir köfteciler çarşısı, onlarca mahallede onlarca yeni park ve yeşil alanlar, düzenli ve ferah çarşılar, bakımlı ve modernleşen bir şehir, gelişen ve güzelleşen modern bir Van ile huzurlu ve mutlu bir geleceğe emin adımlarla yürümek gerekir.

banner267