banner211

Valilik açıkladı! Van'da pes dedirtecek olay

Van’da 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin isteyen ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyaretine gidenler 112 hattını kilitledi.

Valilik açıkladı! Van'da pes dedirtecek olay

Van’da 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin isteyen ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyaretine gidenler 112 hattını kilitledi.

Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamda, şu ifadelere yer verildi: 


Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında Ramazan Bayramı dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komata Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir.


Bu amaçla yoğun bir şekilde arayıp asılsız ihbarda bulunan vatandaşlarımızdan dolayı 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattımız kilitlenmiş durumdadır.


Bundan dolayı merkezimize ulaşmak zorunda olan acil tıbbi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezine ulaşamadığı için ambulans sevki yapılamamakta ve hastalarımız hastaneye sevk edilemediği için mağdur olmaktadır.


Bu hayati önem arz eden konuda asılsız ihbarlarda bulunan ve bu sistemi kötüye kullanan vatandaşlarımızı uyarıyor, daha duyarlı davranıp, başkalarının sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkını gasp etmemelerinin insani bir tutum olduğunu belirtiriz.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Vanlı
Dr. Vanlı - 12 ay Önce

Dünya ekonomik, sosyolojik, psikolojik ve bir çok yönüyle yeni bir düzene girdi. Haliyle Türkiye'de de aynı durum var. Ama Vanlı hemşehrilerimizin cehalet düzeni hala değişmedi.

Ayşe
Ayşe - 12 ay Önce

Bu kentin insanı düşencesizlikte nirvanaya ulaşacak. Mallık baki herhalde bu memlekette nasıl bir anlayış arkadaş, biz sizin düşüncesizlikleriniz yüzünden evde kalmak zorunda değiliz, suç siz de değil, bu konuda en ağır yaptırımların yapılması elzemdir, halkın en iyi şekilde tepki vermesi gerekiyor.

Dr. Vanlı
Dr. Vanlı - 12 ay Önce

Keşke sadece iş, evden çıkamamamız kadar basit olsa... Bir düşünün aylardır çalışamayan, kira parasını veremeyen insanlar var. Özellikle çocuklar olmak üzere, sabah akşam korona haberleri duya duya psikolojimiz bozuldu. Dün bayrama gelen çocuklara, evde kalın daha iyi bakın virüs var dediğimde, bir şey olmaz şekerimizi sabunla yıkarız diye cevap verdi. İşin makroekonomik boyutu ise herkesi ilgilendiriyor dünyadaki tüm ülkelerle beraber bizim ülkemizde de sıkıntı var ve hepimize yansıyacak. Daha işin birçok boyutu var ve dünyanın her yerinde devlet başkanları, tıp profesörleri ve uzmanlar boşuna bas bas bağırmıyor "EVDE KALIN" diye...

Akil
Akil - 12 ay Önce

Eskiden van olarak bu kadar cahil değildik. Son zamanlarda kente yapılan göçler yüzünden van da Vanlı kalmadı ve malesef böyle insanlar doldu

vandan
vandan @Akil - 12 ay Önce

emin ol van cehalette çok önde eskiden dahada kötüydü sen hatırlamazsın

Tahir ağa
Tahir ağa - 12 ay Önce

365 gün dahi dilinizde tüy bitinceye kadar anlatın boşuna.

serkan
serkan - 12 ay Önce

virüs zamanı van en cahil il ilan edilmeli virüs var taziyeye gidiyorlar virüs vat iftar vermişler gerçekten bunlar tam cahil

Seza dulunay
Seza dulunay - 12 ay Önce

Size bu yetkiyi kim veriyor bukadar vanlılara saldırmanızı buradan o kadar beliki cehaletin kimde olduğu

Ridvan
Ridvan - 12 ay Önce

Lütfen artık devlet erki de bunların lutfenden, uyaridan anlamadiginin farkına varsın. Ver en ağır cezayı anlasın anyayi Konyayi. Kimse yok issizdi, evine bakmak zorundaydı demesin. Bakın haberde akraba ziyareti diyor. Biz bu dusuncesizlerin bedelini ödemek zorunda mıyız? Ya 3 aydır dışarı cikarmadigimiz çocuklarımız balkona çıkmak için bile kendilerini parçalıyor. Bu çocukların vebali sizin ustunuzedir. Cenaze düzenleyen, akraba ziyareti yapanlar bu kadar insanın hakkını gasp ediyorsunuz. Emin olun ben de dahil birçok kişi size iki cihanda da hakkını helal etmeyecek.