banner211

Van Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarına hız verdi

Van Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgınına karşı yürüttüğü mücadelenin yanında, halk sağlığını tehdit eden kent zararlılarına karşı mücadelesini de aralıksız sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarına hız verdi

Van Büyükşehir Belediyesinin çevre ve insan sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Van Gölü kıyısı başta olmak üzere kentteki bataklık ve sazlık alanlar, 7/24 aralıksız özel ekipman ve araçlarla taranıp ilaçlanırken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda açık alanlar da düzenli olarak ULV, mistblower ve biocycle motorlarla ilaçlanıyor. 20 araç ve 50 çalışanın yer aldığı çalışmalarda Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tavsiye edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilaçlar kullanılıyor.
Korona virüse karşı toplu yaşam alanlarını, toplu taşıma araçlarını, hastaneleri dezenfekte ederken bir taraftan da çevre ve insan sağlığını tehdit eden sinek ve haşeratlara karşı 7/24 hizmet verdiklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Vektörle Mücadele Merkezi Müdürü Senem Erol, “Özel ekipman ve araçlarımızla göl yüzeyi, bataklık ve kayalık bölgelerde ilaçlama yapıyoruz. İlaçlama çalışmamızı etkin şekilde yürütüyoruz. Yaptığımız etkili çalışmalarla haşere ve sineklerin varlığında gözle görülür azalma var. Vatandaşlardan çok olumlu tepkiler geliyor. Çalışmalarımız Aralık ayı sonuna kadar devam edecek” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLGİLİ KURUMLAR,  BU İKİ SORUNU GÖRMÜYOR MU?
İLGİLİ KURUMLAR, BU İKİ SORUNU GÖRMÜYOR MU? - 12 ay Önce

● Şamran Kanalı mosmor, simsiyah ve iğrenç bir görünümde. Kamyonlar dolusu çamur, balçık, çöp, ot, yosun ve pislikle dolu olan bu kanalın Edremit ilçemiz girişinden ta ki göle döküldüğü noktaya kadar MUTLAKA TEMİZLENMESİ GEREKİR.

● Geçen yıl trilyonlarca liralar harcanıp çim serimi, fidan dikimi ve sulama sistemi yapılan İpekyolu Caddesinin refüj ve kaldırımlarında çimler sarardı, fidanlar da böyle giderse kuruyacak.

BU İKİ MANZARA VAN'A YAKIŞMIYOR. Şimdi VAN SORUYOR: Bu iki sorunu bu günlerde hangi kurum ve hangi duyarlı yetkili halledecek?

Halka hizmet, Hakk' a hizmettir.
Halka hizmet, Hakk' a hizmettir. - 12 ay Önce

Belediyemizi tebrik ediyorum.