banner254

Van Büyükşehir Belediyesi parklarda bakım ve onarım çalışması başlattı

Van Büyükşehir Belediyesi şehrin değişik bölgelerindeki parklarda bakım ve onarım çalışması başlattı. 

Van Büyükşehir Belediyesi parklarda bakım ve onarım çalışması başlattı

Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı çalışmayla, park ve bahçelerde kırılan, bozulan ve boyası kalkan malzemelerin bakım-onarımını gerçekleştiriyor.Park ve bahçelerde sürekli yeşillendirme ve bakım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunda parklarda kırılan ve eskiyen malzemeleri yenileri ile düzenlerken, yıpranan malzemeler ise onarılıyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri bakım ve onarım çalışmalarına Kurtuluş parkından başladı. Parkta, kırılan oturaklar onarılırken, boyası kalkan kamelyalar ise boyandı. Büyükşehir Belediyesinin bakım ve onarım çalışmalarının kent genelinde ki tüm parklarda devam edeceği bildirildi. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dört merkez belediyenin yetkililerine sesleniyoruz
Dört merkez belediyenin yetkililerine sesleniyoruz - 2 yıl Önce

1) Şehir merkezindeki parklarda semaverci işgaline SON VERILSIN.Ne gündüz ne akşam bu rezalet görüntüleri İSTEMİYORUZ.

2) Ordu Caddesi, Eski Başkale Garajı, Eski Özalp Durağı, Cumhuriyet Caddesinin iki yanındaki arka çarşılarda ASLA kaldırım ve yol İŞGALİ İSTEMİYORUZ.

3) Zabıta çalışmıyor, dolanıyor, göz yumuyor. Şehre ve çarşılara düzen istiyoruz.

4) Çarşılarda, parklarda, sahillerde , kanallarda, derelerde ve mahallelerde yüzlerce kamyonluk çöp ve pislik var. Şehir çok kirli, çok bakımsız, çok ilgisiz.

5) Bütün parklarda bakım, onarım, yenileme, yeşillendirme, temizlik, sulama ve denetimler olsun. Parklarımız 20 tane kadar. Şehirdeki tüm parklara tek tek bakılsın.
6)Her mahalleye birkaç dönümlük yeni parklar yapılsın. 35 MAHALLEYE 35 YENİ PARK istiyoruz Hem yeşil alan artsın, hem dinlenme sahalarımız artsın hem de afet durumları için açık alanlarımız olsun.
7) Belediyeler ve DSİ bu EYLÜL ayı içinde şehir merkezindeki 13 dereyi ve kanalı pırıl pırıl temizlesin. Ot, yosun, çöp, çamur ve balçıktan ve onların yarattığı kötü kökü ve görüntüden arındırsın.

8) Van'a acilen minibüs, midibüs ve otobüsler için ŞEHIRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ YAPILSIN. Başka ilçelerde bile göz kamaştıran terminal varken Vanda olmaması büyük bir ayıp.
9) Edremit- Kampüs arası SAHİL BANDI yapılsın. Şehir gölle buluşsun. Van turizm, seyahat ve cazibe merkezi olsun.
10) Van Kalesi ve çevresi ıslah edilsin.
11) Yol ve kaldırımlardaki elektrik direkleri ve panolar kaldırılsın.
12) Büyük ve modern bir KENT MEYDANI yapılsın.
13) YENİ yollar açılsın.
14) Tüm yollarda ve kaldırımlarda kış öncesi bakım ve onarımlar yapılsın.
15) Eski Cezaevi Caddesi genişletilsin, yolu daraltan işyerleri kaldırılsın. Suvaroğlu Caddesi gibi ihya edilsin.

Esmanur Dereli
Esmanur Dereli - 2 yıl Önce

Edremit belediyesini Sayın Cumhurbaşkanına şikayet ediyoruz. Atıf Çiçekli yeniden belediye başkanı olsun. Van Vali Yardımcısı olsun. Yeni yönetimin hizmet anlayışı sıfır.

Bu işler çok mu zor.
Bu işler çok mu zor. - 2 yıl Önce

Yarından başlayarak bütün çarşıda , yollarda, kaldırımlarda ve parklarda bakım onarımlar yapılmalı. Ermeni ayını ve fuarlar başlamadan, ziyaretçiler ve basın gelmeden şehir güzelleştirilsin. Bütün refüj ve kaldırım taşları boyansın. Yol ve kaldırımlar yıkansın.

Belediye çalışmıyor.
Belediye çalışmıyor. - 2 yıl Önce

Sanat Parkı, Dabbağoğlu Parkını kaç liraya kiraya verdiniz. Bu parklar semavercilerin mi halkın mı? Belediye yetkileri bu rezalete neden müdahale etmiyor. Hiçbir parkta semaverci görmek istemiyoruz. Yoksa görevi ihmalden, kamu malına zarar vermekten savcılığa bildireceğiz. Parklarımız dökülüyor, temizlik yok, çarşılar düzensiz, kaldırımlar işgal altında. Hizmet, yatırım, denetim, çalışma, proje ve yenilikler istiyoruz. Ne bu boşvermişlik. Vandaki belediyelerin hepsi de yatıyor.

Yeni parklar yapmak belediyenin işi
Yeni parklar yapmak belediyenin işi - 2 yıl Önce

Van'a yeni yeni parklar lazım. VAN AVM yakınındaki Eski Askeri Gazinonun yeri park yapılsın ve yeşillendirilsin.

Derya
Derya - 2 yıl Önce

Eskişehir, Kayseri, Malatya ve Konyanın parkları nerde, sahipsiz Van'ımın parkları nerde?

Belediye müdürleri nerdesiniz
Belediye müdürleri nerdesiniz - 2 yıl Önce

Süs havuzlarımız lağım çukuru gibi. Ağaçlar ve çimler kuruyor. Her tarafta çer çöp. Zaten ufacık olan bu parklara bile bakamıyorsunuz, peki parklarımız 20-30 dönüm olsaydı ne halde olacaktı. Kazancınızı helal edin beyler, bu şehre sahip çıkın.