banner290

Van Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartları

Van Büyükşehir Belediyesi, Belvan Ulaşım bünyesinde çalıştırılmak üzere, 90 Temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. İşe alımlar noter huzurunda ve kura usulüyle yapılacaktır. İşte başvuru tarihi ve şartları...

Van Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartları

Van Büyükşehir Belediyesi, Belvan Ulaşım bünyesinde çalıştırılmak üzere Cami bakım ve temizliği, park ve bahçelerin temizliği, mezarlıkların temizliği, yolların temizliği, kaldırımların temizliğinde ve sahipsiz hayvanların bakımı ve temizliği vb. diğer işlerde çalıştırılmak üzere 90 Temizlik personeli alacağını duyurdu. İşe alımlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacaktır. İlanımız liyakat ve şeffaflık ilkesi gözetilerek hazırlanmış olup; işe alımlar noter huzurunda kura usulüyle yapılacaktır. Başvurular 02.06.2022–05.06.2022 tarihleri arasında sadece internet üzerinden online olarak https://kariyer.van.bel.tr adresine yapılacaktır. Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İnternetten alınacak başvurular için son tarih 05 Haziran 2022 Pazar günü saat 17.00 olacaktır. 

Yapılacak olan kura çekilişi sonucu mevsimlik temizlik personeli alımı için;

  • 90 Adet Temizlik İşçisi-Asil / 90 Adet Temizlik İşçisi-Yedek aday belirlenerek görevlendirmeleri yapılacaktır.
  • Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi olan Belvan Ulaşım San. Tic. Ltd. Şti.’ne alınacak 90 adet mevsimlik (5 ay 29 gün) temizlik personeli için aranan genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. İlan tarihi itibari ile 20 ile 35 yaş arasında olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, tefecilik, kasten yaralama (üst soya-alt soya-eşe- kardeşe beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye- kadına- çocuğa karşı işlenen) suçlarından mahkûm olmamak.

5. Askerlik durumu itibarıyla;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b)Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

6. 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve şehirlerarası seyahat görev engeli bulunmamak.

7. Arşiv araştırması yapılmış olmak.

8. En az ilkokul mezunu olmak.

9. İlan tarihi itibari ile Van nüfusuna kayıtlı olmak veya Van İli sınırlarında en az 2 yıldır ikamet ediyor olduğunu gösteren tarihçeli yerleşim yeri belgesi (e-devletten alınacak) sunmak.

10. Herhangi bir kronik rahatsızlığın ve insan iş gücü ile yapılması planlanan işleri yapmak için herhangi bir engel durumunun olmadığına dair güncel sağlık raporu sunmak.

11. Van Büyükşehir Belediyesinde ve iştiraki olan şirketlerinde ilan tarihinden geriye 6 ay boyunca çalışmamış olmak.

BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Bir adet fotoğraflı öz geçmiş.

2. Öğrenim Durumunu Gösterir Belge

3. Adli Sicil Kayıt Belgesi (karekodlu olacak)

4. Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Diğer Belgeler İşe Başvuru esnasında idarece belirlenerek istenilecektir.

NOT: İstenen belgeler https://kariyer.van.bel.tr adresine gönderilecektir. Alınan veriler Kişisel Verilerin Korunması Kanununun ilgili hükümleri kapsamında işlenmektedir. (Başvurular fiziki olarak kabul edilmeyecektir.)

GÖRÜŞME BİLGİLERİ

1. Komisyon tarafından başvuru yapan adayların başvuru kriterlerine haiz olup olmadıkları tespit edilecektir. Başvuru kriterlerine haiz olduğu tespit edilen adaylar 07 Haziran 2022 Salı günü saat 15:00’da Van Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet binasında Noter huzurunda yapılacak kuraya alınacak ve kura sonucunda asil ve yedek adaylar belirlenecektir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Ağırtaş
Fatih Ağırtaş - 9 ay Önce

35 yaş üstü insanlar ne yapsın size sorarım haksızlık en az 45 yaş olmalıydı

Rojda kilic
Rojda kilic @Fatih Ağırtaş - 9 ay Önce

Bence ben bazı 30 yaşındaki bir insanlardan daha. Güçlüyüm buda nedir. 35 yaş

Vanlı
Vanlı - 9 ay Önce

35 yaş üstü tüm personel görevden alınsın o zaman. Sayın vali inşAllah bunu düzeltir. Kuralar vali tarafından çekilsin istiyorum. Ak partili yöneticiler saf dışı bırakılsın. Bıktık artık. 1. Noter de bu işin içinde. Başvuran herkesin ismi kura sandığında olmalı.

Sinem
Sinem - 9 ay Önce

Bu ülkede torpil olduğu sürece kimse Bir yere gelmez. Herkes kendi akrabasını alıyor ha birde sanki şu 35 yaş üstü olanlar ne yapsın sanırsın 35 yaşından sonra iş sıkıntısı yok

Temizlik, sorunların en büyüğü, en yaygını
Temizlik, sorunların en büyüğü, en yaygını - 9 ay Önce

Kesinlikle yetmez. Halen kadrolu, sözleşmeli veya geçici görevle çalışan temizlik personellerine ilave olarak VBB, EDREMİT, İPEKYOLU VE TUŞBA BELEDİYELERİNİN HER BİRİ 200 yeni temizlik personelini işe almalıdır.

Sabahattin bilir
Sabahattin bilir - 9 ay Önce

ben temizlikçi olarak çalışmak istiyorum benim iki çocuğum var bana ne olur Allah rızası için bu işi verin ne olursa yaparaim yeterli isim olsun kaç ay oldu iş arıyorum sürekli serbes iş yapıyorumnkirada kalıyorum gecimim çok zor

Recep ateş
Recep ateş - 9 ay Önce

Zaten bu memlekete hiç torpilimiz olmadığı için işe gidemiyoruz bir de 35 yaş altı çıkrdınız.Şimdi kuray giren arkadaşlara hayırlı olsun!

Nurten peyan
Nurten peyan - 9 ay Önce

Ben üniversite mezunuyum üstelik guvenlik seftikam var ama bostayim Allah kabul etmesin çünkü artık hersey torpil

Yaş mağduru
Yaş mağduru - 9 ay Önce

Beyaz masaya da yazdım yaş 45 almalı saden geçiçi iş bu o zaman 35 yaş üstünü emekli edin veya idam edin yaşama ve çalışmaya uygun değilsiniz diye sayın valim bu yaş uygulamsını yeninden gözden geçirin


SIRADAKİ HABER