banner211

Van Büyükşehir Belediyesinden 13 ilçede yol çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçede stabilize yol, reglaj, menfez ve yol iyileştirme çalışması yürütüyor.

Van Büyükşehir Belediyesinden 13 ilçede yol çalışması

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından belediyenin öz kaynaklarıyla 13 ilçede yaklaşık 60 kilometre stabilize, genişletme, iyileştirme, reglaj ve menfez çalışmaları yapılıyor. Edremit ilçesindeki çalışmalarını tamamlayan ekipler, diğer ilçelerde ise çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. İş sezonunun başlamasıyla çalışmalarına hız veren Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gürpınar ilçesi Topyıldız ve Çörekli-Üçgen-Cevizalan grup yolları, Beşbudak ile Savacık mahallerinde yol genişletme ve iyileştirme çalışması, Saray ilçesi Kuruca ve Keklikdüzü mahallelerinde genişletme ve reglaj çalışması, Çatak Sırmalı, Kaçit ve Çardak mahallende menfez, genişletme ve düzenleme çalışması, Özalp ilçesi Gültepe Mahallesi yol düzelme ve menfez çalışması, İpekyolu ilçesi Bakraçlı Mahalle yolu iyileştirme çalışması, Çaldıran Kılavuz-Kuskunkıran grup yolu ve Ayrancılar Mahallesi’nde yol genişletme ve iyileştirme çalışması, Bahçesaray ilçesi Akyayla Mahalle yolu genişletme ve iyileştirme çalışması, Muradiye ilçesi Kuşçu-Dağören grup yolu, Ünseli ve Gülçimen yolu genişletme ve reglaj çalışması, Gevaş ilçesi Bağlama, Yoldöndü ve Barışık mahalle yolları stabilize ve iyileştirme çalışması, Başkale ilçesi Azıklı, Kızılca ve Geçitvermez mahalleri stabilize ve reglaj çalışması, Erciş ilçesi Pay, Aşağı Çökek ve Yankıtepe mahalleleri genişletme ve iyileştirme çalışması, Tuşba ilçesi Aşıt Mahalle yolunda da genişletme ve iyileştirme çalışması yapıyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
YOL MEDENİYETTİR.
YOL MEDENİYETTİR. - 12 ay Önce

Şehir içindeki mahalle yollarımız çoğunlukla bozuk, çökük, kasis, çukur ve yamalı haldedir. Araç sürmek bu sehirde tam bir çile. Ne olur merkezde 40- 50 kilometre yol genişletme, iyileştirme, zemin sıkıştırma ve asfalt serimi yapılsın. Bu mevcut yollara ek olarak da onlarca yeni yol ve güzergah açılsın, kaldırım ve refüjler, kavşaklar ve bulvarlar, köprülü kavsaklar ve üst geçitler inşa edilsin. BİR ŞEHİR ANCAK YOLLARI KADARDIR. Bu uğurda başarılar...

Çehreyolu
Çehreyolu - 12 ay Önce

Çevre yoluda yapılsın rica ediyoruz bütün vanlinin gözü kulağı bu çevre yolunda yılan hikayesinide geçti sözde başlamak bitirmenin yarisidir.bu yola 10 yıl önce başlandı ama bir türlü bitmiyor.