banner211

Van Büyükşehir, Cumhuriyet ve Maraş caddelerini yenileyecek

Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet, Mareşal Fevzi Çakmak, Eski Cezaevi caddeleri ile Uzun Sokak ve Şehit Osman Çavuş Sokaklarını yeniliyor.

Van Büyükşehir, Cumhuriyet ve Maraş caddelerini yenileyecek

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarla kentte ticari potansiyeli yüksek olan ve kente değer katan cadde ile sokaklar bir bir yenileniyor. Bu kapsamda Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan çalışmalarla 700 metrelik Cumhuriyet Caddesi, 2 bin 600 metrelik Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, 750 metrelik Eski Cezaevi Caddesi ile 1 kilometrelik Uzun Sokak ve 600 metrelik Şehit Osman Çavuş Sokaklarında asfalt yenileme ve kaldırım çalışmaları yapılacak.

Büyük bir bölümü belediyenin öz kaynaklarından yapılacak olan çalışmalarla ayrıca 13 ilçede 30 adet köprü ve 5 ilçede ise asfalt çalışması yapılacak.

Haziran ayında başlanması planlanan çalışmaların sezon sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 13 ay Önce

Sayın valimi tebrik ederim. Hizmetlerle anılmak, eserler bırakmak gibisi yok. Saygılar, başarılar...

Serhat Sitesi
Serhat Sitesi - 13 ay Önce

Eski Cezaevi Caddesi genişletilmesi. Tıpkı Suvaroğlu Caddesi gibi.

Mehmet
Mehmet - 13 ay Önce

İyi güzel de ama büyük şehir önce kanalizasyon şebekesi olmayan mahallelerin sorunu daha öncelik arz etmiyor mu? Sayın başkanım bu sıkıntılı dönemde hijyen daha önemli değil mi saygılar

VANLI VATANDAŞ
VANLI VATANDAŞ - 13 ay Önce

Selamlar şu Sıhke cad niye hep üvey evlat muamelesi görüyor bilen varsa açıklasın lütfen.Adı geçen yerlerin bu anki durumu sıhke caddesinden 10 kat iyi ama yenilemeler kaldırım refüj çalışmaları gene oralara yapılıyor.Sıhke caddesini gören yok ?

ALİ
ALİ - 13 ay Önce

Mehmet Emin bilmez ilk önce diğer caddeleri yenilesin biraz dolaş şehri sayın vali doğu caddesi kevenli yolu bunun gibi bir çok cadde var yenilenmeyi bekleyen