banner211

Van Büyükşehir zabıtasından ‘Değnekçi’ operasyonu

Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ‘değnekçi’ diye tabir edilen kişilere yönelik operasyon yaptı.

Van Büyükşehir zabıtasından ‘Değnekçi’ operasyonu

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ile polis ekiplerinin ortak çalışmasında, kamu kurumlarına ait boş arazilerde değnekçilik yaptığı belirlenen şahıslara operasyon yapıldı. Kamuya ait arazilerde bulunan konteyner ve barakalar da zabıta tarafından kaldırıldı. Kent genelinde başlatılan çalışma kapsamında Eski Araştırma Hastanesi’ne ait araziyi otopark ve oto yıkama olarak kullanan şahıs hakkında işlem yapılarak, kullandığı konteynere el konuldu. Kamuya ait arazileri kullanarak haksız kazanç sağlayan değnekçilere yönelik çalışmaların devam edeceğini belirten zabıta ekipleri, vatandaşları da bu noktada duyarlı olmaya davet ederek, bu tür durumlarda 153 zabıta hattını arayarak şikâyette bulunmalarını istedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
YETKİLİLERE ÇAĞRI.
YETKİLİLERE ÇAĞRI. - 1 yıl Önce

Bir ay sonra semaverciler, cızbızcılar, mısırcılar parklara, kaldırımlara, boş bulduğu her yere yayılır. Çarşıdaki tüm kaldırımlarda eşyasını, malzemesini, buzdolabını, kuru gıdasını, odununu, külünü, bisikletini, masa- sandalyesini , sebze- meyvesini, balık tezgahını, sebze arabasını bırakan yüzlerce esnaf, işportacı ve satıcı var. Bu görüntüler medeni kentlerin, kent kültürüne sahip yerlerin manzarası değil. Geri kalmış Orta Doğu kentlerinin manzarasıdır. Belediyeler ve zabıta bugünlerden başlayarak artık bu rezalet manzaralara ASLA GEÇİT VERMEMELİ. Şehre bir düzen, nizam, intizam, temizlik, bakım, ferahlık ve genişlik hakim olmalı. Çarşılar, parklar, yol ve kaldırım bir büyükşehire, medeni ve gelişmiş bir ülkeye yakışır hale getirilmeli.

BUNUN İÇİN ŞUNLAR YAPILMALI:
1) Seyyar satıcılar, sebzeciler vs için uygun bir satış meydanı oluşturulmalı. Hiçkimse oranın dışında satış yapmamalı.

2) Şehirdeki 30 mahalleye 30 adet KAPALI SEMT PAZAR YERİ inşa edilmeli. Böylece cadde ve sokaklar pazar yerine çevrilmesin . Tüm işportacılar oralarda satış yapsın. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunulmuş okur. Daha medeni bir çözüm olur.

Haklı bir eleştiri
Haklı bir eleştiri - 1 yıl Önce

Bu şehrin yıllardır düzensiz , denetimsiz ve başıboş olması hep zabıtadan kaynaklanıyor. Vanda en çok eleştirilen birim hep zabıta olmuştur. İnşAllah bu ihmalin bittiği ayları ve yılları görmek bizlere nasip olur.

ÖZ VANLİ..
ÖZ VANLİ.. - 1 yıl Önce

ÇOK İYİ BİR ZABITA DAİRE BAŞKANI HER ZABITA BİRİMİNİ ÇALIŞTIRAN İŞİ İYİ BİLEN OSMAN SEVİNÇ BAŞKANIMI KUTLUYORUM.