banner211

Van Çevre Yolu ile ilgili yeni gelişme! Askıya çıktı...

Van'ın on yıl gibi bir süredir yapılması beklenen son iki yılda da bitirilmesi için yoğun çaba sarfedilen Çevre Yolu ile ilgili yeni bir adım daha atıldı.

Van Çevre Yolu ile ilgili yeni gelişme! Askıya çıktı...

ŞEHRİVAN HABER - Van'ın uzun yıllardır beklediği Van Çevre Yolu ile ilgili girişimler sürerken AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile son dönemlerde yolla ilgili girişimler yapan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say yeni gelişmeleri paylaştı. Sosyal medya üzerinden son durumu duyuran iki isim, yeni etabın parselasyon çalışmaları noktasındaki planın askıya çıktığını duyurdu.

Milletvekilliği sürecinde yolla ilgili ciddi girişimler yapan Ak Parti Van Milletvekili Abduhat Arvas yeni gelişmeyi sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu: "Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planı Kuzey Edremit Etabı parselasyon uygulama planı Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde askıya çıkmıştır. Değerli Bakanımız Murat Kurum'a teşekkür ediyorum. Van’ımıza hayırlı olsun" dedi. Edremit Belediye başkanı İsmail Say ise, "Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planı Kuzey Edremit Etabı parselasyon uygulama planı Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde askıya çıkmıştır. Van’ımıza hayırlı olsun. İlgi ve alakaları için Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

O paylaşımlarda ayrıca bakanlığın konuyla ilgili askı sürecine dair yazısı da paylaşıldı. İşte o karar...

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 07:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
şerif çakar
şerif çakar - 12 ay Önce

Sayın vekilim ne haklı bir gurur göğsümüz kabarıyor. Büyük başarı demek isterdim ama malsefef öyle değil. Keşke öyle olsaydı.Bu dediğiniz etap ve diğer üç etap yaklaşık on yıl oldu, onlarca defa askıya çıktı, indi, çıktı indi. Sonuç daha Van imarı ve buna bağlı olarak açılacak olacak çevre yolunda bir arpa boyu yol alınamadı. Aham buraya yazıyorum bu gidişle bu plan daha çok askıya çıkıp inecek. Çünkü bu plan yoğun yapılaşma alanlarındadır, dolaysıyla itirazlarla , mahkemelerle bozuluyor ve silbaştan bir daha ihale, bir daha plan ve bir daha askı. Dönme dolaba dönüştü bu plan. Sayın vekilim artık gerçekleri görüp, bu iş 18. madde uygulamasıyla olmaaayacak. sahip çıkın memlekete, yazık oluyor.

Hanifi
Hanifi - 12 ay Önce

2013 yılın ilk ayinda memursen tokinin altinda borcla harçla ban kredisiyle 500 m kare arsa aldim .Bir devlet memuruyum tam 8 yildir yazboz tahtasina dönen imar planin yuzunde askiay as itiraz olsun bir daha Bakanliga gidiyor bu sefer bir sene iki sene 3 ay bekle olmasi tekrardan silbas ve benim gibi nice magdur binlerce insan var ne satabiliyoruz nede ev yapabiliyoeuz ne olacak bu halimiz jwr aski surecinde mujde deniliyor .Ama maalesef mujde husrana donuyor .bir an evvel 18 madde uygulansinda yeni tapularimiz verilsin bizlerde en azinda bilelim yerimiz var 8 yildir hep endise endise magduriyet .8 yil once ordaki bir parsele 84 bin para yatirdim maalesef orayi o arsayi yatieimdan ziyade arrik korkulu ruya olarak goruyorum.bizlerde insaniz tek varligimiz odur ama dedigim gibi 8 yildir elimiz kolumuz baglanmis ne satiliyor nede ustunde yapi yapabiliyoruz.Sayin Vekillerime sayin belwsiye Baskaniza yalvaeiyoruz arrik ne olur bu sorunlarimiza bir xozum bukunuz bir an evvel 18.maddeyi uygulayiniz tapularimiz veriniz.artik bu askilardan in çık hwr defasinda yillarca aylarca beklmek bizlere buyuk uzuntu mağduriyet veriyor.N olur sesisimizi duyunuz.Arrik ne olursa olsun aski sureleri bitsin bir an evvel uygulam istiyoruz tapularimiz istiyoruz.Tek care artik sunya insan haklari magduriyet mahkemeleri kaldi .Sesimizi duyunuz magduriywtimizi duyunuz sizlwrden devlet buyuklerimizden ricam bir an evvel çozum istiyoruz

Takki Takki
Takki Takki - 12 ay Önce

Laf olsun diye icraat lazım