banner290

Van Çevre Yolu’nun bağlantı yolları tamam!

İpekyolu Belediyesi, geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve yapımına başlanan çevre yoluna bağlantısı olan cadde ve sokakların çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Van Çevre Yolu’nun bağlantı yolları tamam!

İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bostaniçi ve Hacıbekir Mahallelerinde yürütülen, çevre yolu bağlantısını sağlayacak olan cadde ve sokak çalışmalarında sona gelindi. Çevre yolu ile birlikte eş zamanlı olarak yapılan yol çalışmalarında, çevre yolu bağlantı yollarının tamamlanacağını belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, "Hemşehrilerimizin çevre yoluna rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla imar uygulama planına göre çevre yolu bağlantılarını gerçekleştiriyoruz.

İkinci alternatif yol ile birlikte kentimizin trafik yükü ciddi bir şekilde azalacak. Şu ana kadar 40 kilometrelik ham yol çalışmalarını tamamlayarak alt yapı dolgu ve sıkıştırma işlemlerini tamamladık. İpekyolu için, hemşehrilerimizin için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
NEJMİ YILMAZ
NEJMİ YILMAZ - 4 ay Önce

EDREMİT
UMARIM EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI SAYIN İSMAİL SAY İPEKYOLU BELEDİYE BAŞKANINI ÖRNEK ALARAK AYNISINI YAPAR, ENKISA ZAMANDA....

vanlı
vanlı - 4 ay Önce

Helal size sayın başkanım. Umarım Edremit belediye başkanı ismail say sizden bir ders almıştır. Tebrikler....

TEBRİKLER İPEKYOLU
TEBRİKLER İPEKYOLU - 4 ay Önce

Edremit merkez mahallerinde en az 50 km, İpekyolu merkez mahallerinde en az 50 km, Tuşba merkez mahallelerinde en az 50 km YENİ YOL VE GÜZERGAH açılması gerekir. Daha önce açılmış ham yollar ile ilave edilecek 50 km yeni yol ağı da asfalt veya parke taşı ile ulaşıma açılırsa iyi olur. Mevcut yollardan bozuk ve kullanışsız olan, çukur ve yamalı olanlar da yeniden asfaltlanmalı veya parke taşı serilmelidir. Yollarımız turistik bir şehrin standartlarına yükseltilmelidir. On yıllarca yol ağımızı çok daha bir noktaya getirebilmeliydik. Fakat şu anda da üç merkez ilçenin merkez ve kırsal mahallelerinde bu atılımı gerçekleştirmekte fayda var.

Vanlılar soruyor
Vanlılar soruyor - 4 ay Önce

SÜPHAN MAHALLESİNDE GEÇEN YIL KAZISI BAŞLATILIP ÖYLECE KALAN 30 METRE GENİŞLİKTEKİ ALTERNATİF YOL NİYE DEVAM ETTİRİLMİYOR?

Fen İşleri
Fen İşleri - 4 ay Önce

İlgili birimleri araçlarına binip şehir içindeki kırka yakın semt ve mahallenin yüzlerce cadde ve sokağında dolaşmaya, yolları ve kaldırımları, refüjleri ve kavşakları, drenajları ve olukları, ağaçları ve ışıklandırmaları, temizlikleri ve eksikliklerini bizzat gözleriyle görmeye davet ediyoruz. Edremit, İpekyolu ve Tuşba'da yapılanlar bir yana, yapılması gereken daha kat kat iş var. Yollarımız aynamızdır, vizyonumuzdur, görünen yüzümüzdür.