banner290

Van'da 5 mahallenin yolunu sıcak asfaltla buluşturma çalışmaları devam ediyor!

Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınar ilçesindeki 13 kilometrelik Mollahüseyin ve Tutmaç mahalle yollarını asfaltlarken, 20 kilometrelik Yaramış-Karakoç-Öveçli grup mahalle yolunda ise çalışmalarını sürdürüyor.

Van'da 5 mahallenin yolunu sıcak asfaltla buluşturma çalışmaları devam ediyor!

Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Gürpınar’da sorumluluğundaki yol ağını yenileyen Van Büyükşehir Belediyesi, daha güvenli yollar için var gücüyle çalışıyor. Sezon başından bu yana 13 ilçede yoğun bir çalışma yürüten Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar bünyesinde Yaramış- Karakoç - Öveçli grup mahalle yolu da sıcak asfalta kavuşturuluyor. Yaklaşık olarak 7 kilometrelik kısmı tamamlanan yolda toprak işleri, sanat yapıları, PMT ve Bitümlü Sıcak Asfalt (BSK) serimi yapılıyor.


Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirten Öveçli Mahalle Muhtarı Nihat Dural, “Daha önce yollarımız çok kötüydü, Van Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunduk. Kısa sürede başvurumuz karşılık buldu. Şu anda yollarımız asfaltlanıyor. Yollarımız yıllar sonra sıcak asfalta kavuştu. Yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Burada çok güzel bir çalışma var. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu. İlçede toplam 33 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılırken, Ulaşım Dairesi Başkanlığınca tamamlanan yollarda yol çizgi çalışması da yapılacağı belirtildi.

HABER BÜLTENİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı olsun.
Hayırlı olsun. - 3 ay Önce

Yol her şeydir. Yol medeniyettir. Yol zenginliktir. Yol gelişmedir. Yol kalkınmadır. Yol refahtır. Yol huzurdur. Bir yöreye gittiğinizde yollarına bakarak oradaki insanların ne kadar değer gördüğünü görebilir, oraya çağdaş hizmetlerin gidip gitmediğini anlayabilirsiniz. Yolların standardı en önemli ve en somut gostergedir. Bu güzel ve bu takdir edici hizmetlerin bütün merkez ve kırsal mahallelerde, köy ve mezralarda mevsim koşullarının uygun olduğu sekiz ay boyunca her daim artarak devamını istirham ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Lütfen bu yolu da yapınız
Lütfen bu yolu da yapınız - 3 ay Önce

SÜPHAN MAHALLESİNDE 2021'DE HAM YOL ÇALIŞMALARI YAPILIP DAHA SONRA DEVAM ETTİRİLMEYEN 30 METRE GENİŞLİĞİNDE OLMASI ÖNGÖRÜLEN "ALTERNATİF YOL"DA ÇALIŞMALARI HIZLA BAŞLATIP HİZMETE SOKMAK BÜYÜK BİR MEMNUNİYET VE TAKDİR TOPLAYACAKTIR. İLGİNİZİ BEKLİYORUZ.

Delil kara
Delil kara - 3 ay Önce

Gürpınar'a bağlı el açmaz köyü daha yolları topraktır hem özalp'tan el açmaz köyüne hem de gülpınar'dan el açmaz köyüne her iki yolda topraklıdır millet o yolu kat etmek için dünyanın tozunu suluyor o köylerin bütün muhtarlarının hiçbir şey olmaz sadece ceplerine maaşlarını koyuyorlar başka hiçbir şey yapmıyorlar mümkünse o köyün yollarına da bir el atarsanız minnettar oluruz saygılar

Fehim dağaç
Fehim dağaç - 3 ay Önce

Ben van merkez tuşba yeni köşk mahallesinde oturuyorum Allah peygamber hatirina her yıl bizim yolar yapılacak belediye araci girecek diye vaatler veriliyor bize tum çevre köylerin yolları yapılmış belediye aracı girmiş biz isek 7 yıldır hep o günü bekledik halen de bekliyoruz

SIRADAKİ HABER