Van'da bir minibüste 42 düzensiz göçmen yakalandı

Van'ın Erciş ilçesinde jandarma ekiplerinin takibi sonucu durdurulan minibüste 42 düzensiz göçmen yakalandı.

Van'da bir minibüste 42 düzensiz göçmen yakalandı

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bitlis'in Tatvan ilçesi istikametine bir minibüsle düzensiz göçmen taşındığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Jandarma ekiplerinin takibi sonucu Erciş-Adilcevaz kara yolunda durdurulan araçta 36'sı Afganistan, 6'sı da Pakistan uyruklu olmak üzere 42 düzensiz göçmen yakalandı.

Sürücü H.A. ve düzensiz göçmenlerin taşınmasını organize ettiği gerekçesiyle bir şüpheli gözaltına alındı. Düzensiz göçmenlerin taşındığı araca el konuldu, gözaltına alınan sürücüye 79 bin 422 lira idari para cezası kesildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tedbir alınsın, ihmaller olmasın.
Tedbir alınsın, ihmaller olmasın. - 2 ay Önce

42 kaçak Erciş'e kadar nasıl girebiliyor? Şehir merkezlerinde her gün böyle kalabalık kafileler tespit ediliyor. Tespit edilemeyen birçok kafilenin ise şehirleri geçip gittiği söyleniyor. Herhangi birimiz İran'a kaçak girip yine kaçak şekilde yurda girebilir miyiz? Bunlar olacak şeyler mi? Artık değil binlerce, yüzlerce veya onlarcası, bir tek kaçak göçmeni bile alabilecek kapasitemiz kalmadı. Memleket yol geçen hanına dönüyor. Van ili kaçaklarla ve kaçakçılıkla anılmaktan fazlasıyla rahatsız.