banner266

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Vanspor Futbol Kulübü’nün 9 Haziran’da yaptığı olağanüstü kongrenin ardından dün yapılan ikinci kongresi de hiçbir adayın çıkmadığı ‘sessiz’ kongereye dönüştü. İki kez toplanan takımın genel kurululunda başkan adayı bulunamadığı için kongre gerçekleşmezken, fiilen de olsa Vanspor’un kayyum süreci başladı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'da Urartular dönemine ait yeni bir kale kalıntısı tespit edilirken, kültür varlıkları envanterine kayıtlı olmadığı belirtilen 2 bin 800 yıl öncesine ait kalede büyük sarnıç, surlar ve seramik kalıntılar bulundu. Tarihi İpekyolu güzergahında yer alan ve Orta Çağ'da da farklı medeniyetler tarafından kullanıldığı belirlenen kalenin turizme kazandırılması hedefleniyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

AK Parti Van milletvekilleri Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal’ın öncülüğündeki Van heyetinin talebi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından kentin bütüncül imarını esas alan bir “Master Plan” çalışması yapılması hususunda talimat verildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın öncülüğündeki Van heyetinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşmede Van’a 700 ton bitümlü sıcak asfalt hibesi, Gevaş ve Gürpınar’a ise doğalgaz müjdesi çıktı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'ın kuş cenneti olarak adlandırılan Akgöl, yağışların azlığı ve hızlı buharlaşma nedeniyle kurudu, bölgede barınan kuş türleri başka alanlara göç etmek zorunda kaldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Edremit ilçesinde minibüsle kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Gevaş ilçesinde kontrolden çıkan otomobilin takla atması sonucu 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan açıklamada, ‘prestij cadde’ çalışmaları kapsamında Sıhke Caddesi’nin 15 gün süre ile trafiğe kapatılacağı duyuruldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi ile Van Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklara trafik eğitimi veriliyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Sağlık Bakanlığınca açıklanan Türkiye'de her 100 bin kişideki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en düşük iller arasında yer alan Van'da, aşı çalışmaları da hızlandı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) desteğiyle ‘Akıllı Kentlerde Sürdürülebilir Su Yönetimi’ kapsamında, SCADA (Merkezi Uzaktan Kontrol ve Veri İzleme) sistemiyle bağlantılı olarak internet tabanlı ‘Uzaktan Enerji ve Su Yönetimi Kontrol Sistemi’ projesinin startı verildi. 

İŞTE HABERİN DETAYI

 Van Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner267