banner290

Van'da bugün neler oldu! İşte günün özeti

Van'da bugün neler oldu! İşte günün özeti

2021’nin başından son dönemlere kadar vaka sayısında Türkiye’nin en iyi illeri arasında olan Van, birçok kentin vaka sayısını düşürdüğü bir süreçte sayısını artıran bir il oldu. Son açıklanan koronavirüs vaka haritasında bölgenin en çok vaka sayısına sahip illerinden birisi olan Van aşılamada da en az aşılamanın olduğu illerden birisi olarak iyi bir noktada olmadığını ortaya koydu.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Gölü Aktivistleri yepyeni bir etkinliğe daha imza atıyor. Son yapacakları etkinlik ise Bitlis Nemrut Gölü ile Adıyaman Nemrut Dağı arasında 410 kilometre pedal çevirmek olacak.

İŞTE HABERİN DETAYI

Küresel iklim değişikliğinin etkisi altında olan Türkiye’de 2021 yılında sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi arıcılığı da etkiledi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, yeni asfaltlanan Hıdırellez Caddesi ve açılışa hazırlanan şehirlerarası otobüs terminalini gezdi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da küresel iklim değişikliğinin etkisiyle kurumaya yüz tutmuş göletlerin suyunun kritik seviyenin altına düşmesiyle birlikte canlıların yok olmaması için çalışmalar başlatıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Genel Müdürü Kaya Yıldız, Van, Muş ve Bitlis'te 185 bin dekar tarım arazisinde yapılan sulu tarım ile 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 257 milyon lira katkı sağlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bizim de göllere karşı, şehirlere karşı vazifelerimiz var. Mogan’da olduğu gibi Van’da, Salda’da, Meke’de ve Beyşehir’de gerek temizlik, gerek çevre düzenlemesi, gerekse çok kapsamlı bir şekilde göl koruma operasyonları yapıyoruz" dedi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından oluşturulan tekstil fabrikasında üretilen ürünler Almanya’ya ihraç ediliyor.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla yapımına başlanan "Şırnak-Van Yolu Tünel Projesi"nin tamamlanması konforlu ve güvenli yolculuk yapmanın yanında ekonomi ve turizmin gelişmesine de katkı sağlaması ön görülüyor. Şırnak Valisi Ali Haza Pehlivan, "Projenin tamamlamasıyla Şırnak-Van yolunda 160 kilometre kısalma gerçekleşecek ve mesafe 190 kilometreye düşecek" dedi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da, Hayatın Renkleri Solmasın Derneği ile Vanpedalşör Bisiklet Topluluğu, ‘26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’ etkinlikleri kapsamında pedal çevirdi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

LGS birincileri belli oldu. LGS sonuçları sonrasında LGS'de kaç kişi full çekti ve kaç birinci var sorusu da cevap buldu. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılım gösterdiği LGS 2021 sonuçları, 30 Haziran Çarşamba günü sabah saatleri itibariyle açıklandı. Van'da 2 öğrenci LGS'de tam puan olarak Türkiye 1.'si oldu

İŞTE HABERİN DETAYI

Vanspor Futbol Kulübünde haziran ayında yapılan 2 olağanüstü kongrenin ardından başkan adayı çıkmadığından başkanlık seçimleri yapılamadığından mevcut başkan Servet Yenitürk, yapılan haber ve sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bir daha başkan olmayacağını duyurarak, başkanlıktan istifa edeceğini duyurdu.

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER