banner278

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

21.09.2021 günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Üst geçitlerde engelli asansörü, rampa ve yürüyen merdivenlerin olmaması engelli ve yaşlı insanlar için eziyet teşkil ediyor. Kenttin en işlek yerlerinde bulunan üst geçitler, insanların karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlarken, engelli vatandaşlara ise adeta engel olamaya devam ediyor. Üst geçitlerdeki problemler meclis gündemine ve gazeteler tarafından manşete taşınsa da sorun olduğu gibi sürüyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'da ambulans ile belediye otobüsünün çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van' da, Urartu Kralı 2'nci Rusa tarafından 2 bin 700 yıl önce inşa edilen ve Urartu medeniyetinin son görkemli kalesi olarak bilinen Ayanis Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmalarında Urartuların çöplüğünde bulunan hayvan kemikleri incelemeye alındı. Kazı başkanı yardımcısı Uzman Arkeolog Vedat Sezer, "Şu anda elde ettiğimiz sonuçlar çok çarpıcı. Urartuların çok yoğun bir şekilde koyun ve keçi hatta buradaki göçmen kuşları bile tükettiklerini gördük. Bu konudaki araştırmalarımız devam ediyor" dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Gölü'nde şişme bot içerisinde ülkeye yasadışı yollarla girmek isteyen 60 Afganistan uyruklu göçmen yakalandı. Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verdi; "

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Gevaş ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Korona virüs salgınıyla mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de olduğu gibi Van’da aşılanma oranı sürüyor. İlk doz aşıda yüzde 75’lik oranı yakalayarak mavi kategoride yer alan kent, ikinci doz aşıda yüzde 54,3 ile kırmızı grupta yer aldı. Aşılanma çağrıları devam ederken bir çağrıda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’den geldi. Vali Bilmez, ikinci doz aşıda mavi kategorisi için çabaladıklarını söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE