banner278

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

24.11.2021 tarihli günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye’de öğretmenler nezdinde bir kutlamanın adı olurken atanamayan, atama bekleyen ve üçerli öğretmen olarak çok düşük ücretle çalışan öğretmenler için ise bir burukluk olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi atanamayan öğretmenler Van’da da her geçen gün artarken eğitim sendikalarının verilerine göre eğitim-öğretim faaliyetleri 2 bin 600’ü aşkın ihtiyaç olmasına rağmen eksik öğretmenler ile sürdürülüyor. Atama bekleyen öğretmenler ise hem umutsuz hem de işsiz bir şekilde atama bekliyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'da çatıdan düştü, hayatını kaybetti Van'ın İpekyolu ilçesinde tamirat için çıktığı evinin çatısından düşen Şevket Akyüz hayatını kaybetti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’ın Erciş ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada H.T., gelini N.T.’yi tabancayla vurarak öldürdü. Olayın ardından kaçan H.T., yakalanıp tutuklandı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Son haftalarda aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını üzen Silahtaroğlu Vanspor’da teknik direktör Saffet İşler ile yollar ayrıldı. Saffet İşler’in yerine Vanlı teknik direktör Turgay Karatekin getirildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Her toplantıda farklı bir gündem maddesi ve başlığı ile toplanan ve alandaki önemli isimlerle bu konuyu konuşan Kent Danışma Kurulu bu ayki toplantısında Van’ın Kültür ve Sanat’ını masaya yatırdı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Son dönemlerde kentte tartışılan konulardan biri olan Vanspor’da görev değişikliği sürüyor. 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve son haftalarda istenilen futbolu sahaya yansıtamayan Vanspor’da Saffet İşler ile yollar ayrılırken, Vanspor’un eski futbolcu ve Teknik Direktör Turgay Karatekin ile yeni sözleşme imzalandı. Şampiyonluk yolunda ilerleyen Vanspor artık Karatekin’e emanet. 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

CHP, geçici din görevlilerinin kadroya alınmasını öngören kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu. Konuyla ilgili konuşan CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, “Bu durum ilimizin ve bölgemizin kanayan bir yarasıdır. Fahri imamların kadro talebi bir an önce yerine getirilmelidir.” Dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van üzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, İngiltere merkezli All About Cats adlı kuruluşun güzelliği orantılarla tanımlayan matematiksel bir kavram olan” altın oranı” en iyi bilinen 46 kedi ırkı uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Van kedisi 2019 yılında yapılan yarışmayla güzelliğiyle dünya birincisi olan bir kedi. Bizim güzelliğimizin o tescile de ihtiyacı yok, yine de o oranın içinde bulunmak güzel bir şey” dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul'da yaşayan Nurcihan Avcı, kitapsever eşine doğum günü hediyesi olarak Van'ın Çaldıran ilçesinin İran sınırındaki okula kütüphane kurdu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Her şey insanların kendi evlerini inşa etme hikayelerini anlatan bir televizyon programını izlemeleriyle başladı. Melek ve Hamza Çiftçi, Van Gevaş’ta büyüleyici dağ manzaralı bu arazide rüyalarındaki evi yaptı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE