banner290

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

16.12.2021 Günün Özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Son bir yıldır Türkiye’de kuraklığı en yüksek seviyede yaşayan bölgelerden ve kentlerden birisi olan Van’da, süreç korkunç bir noktaya vardı. Son 6 ay içerisinde Van Gölü’ndeki çekilmeler 3 kilometreyi bulurken birçok gölet kurudu. Barajlarda su seviyesi dibi bulurken son olarak da Gürpınar ve Muradiye ilçelerinde bulunan barajlarda su seviyesi adeta dibe vurdu. Kentin kaynakları bir bir tükenirken mevcut barajlardaki görüntü tedirginliği daha da artırdı.
HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Silahtaroğlu Vanspor Kulübünün ligdeki mücadelesi devam ederken, görevine kısa bir süre önce başlayan yeni teknik direktör Turgay Karatekin de kentteki gazetecilerle kulüp tesislerinde bir araya gelerek değerlendirmede bulundu. Yanlış transferlerin Vanspor ’un canını acıttığını söyleyen, Karatekin devre arası daha iyi oyuncuları getirip daha iyi sonuçlar alacağını söyledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde küresel iklim değişikliğinin etkisiyle suların çekilmesi, yeni mikrobiyalitlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

VASKİ İpekyolu Karşıyaka Mahallesi'nde şebeke hattında oluşan ani arıza nedeniyle bazı mahallelerde 4 saatlik su kesintisi yaşanacağını bildirdi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

İkinci el araç satışında yeni bir dolandırıcılık yöntemi geliştirildi. İkinci el otomobilde zaman zaman yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı ilgililer sık sık uyarılarda bulunuyor. Ancak, tüm tedbirlere rağmen dolandırıcılar her geçen gün farklı bir plan uyguluyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın Ankara’da öncülük ettiği Van heyeti Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü. Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ında bulunduğu toplantıya, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ve Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari katıldı. Van’ın turizm altyapısının istişare edildiği toplantıda, Van’ın sahip olduğu turizm potansiyelinin gün yüzüne çıkarılması ve dünden bugüne kalan tarihi yapılar restore edilerek yarınlara miras bırakılması ile ilgili talep ve beklentiler iletildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'da şüpheli paket alarmı Van’ın en işlek caddelerinden biri olan Maraş caddesine sabah saatlerinde bırakılan şüpheli paket polisi alarma geçirdi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Çatak ilçesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapımı devam eden hizmetleri inceledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler ile Gürpınar’a yatırım müjdeleriyle döndü.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 19:36
YORUM EKLE