Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

23.12.2021 Günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Döviz kurunun hareketliliğinin sürdüğü ve geçtiğimiz günlerde 18 TL’ye kadar ulaştığı süreçte zor zamanlardan geçen kesimlerin arasında yerel gazeteler de yer alıyor. Van’daki yerel gazeteler de Türkiye’deki birçok yerel gazete gibi baskı hammaddesinde dışa bağımlı olunmasından dolayı sıkıntı yaşıyor. Gazete baskı maliyetlerini karşılamakta, istihdam sağlamakta zorluk çeken Van’daki yerel gazete yetkilileri, sürecin gazeteler üzerinde ciddi bir maliyet yarattığına dikkat çekti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kış aylarında yaşanan sayaç ve abone şube yolu donmalarına karşı vatandaşları uyardı. 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Son seçimi doğru bilen anket şirketlerinden ORC'nin yaptığı araştırmaya göre; bu pazar seçim olsa AK Parti'nin oy oranı 30.3, CHP'nin oy oranı yüzde 25, MHP'nin oy oranı yüzde 8.8, İYİ Parti'nin oy oranı yüzde ise 15.9 olarak belirlendi. Aynı ankette HDP'nin baraj altı kalması dikkat çekti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’ın Bahçesaray ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle hastaneye ulaştırılamayan hamile kadın, Bitlis’in Hizan ilçesinden Helikopter Ambulans ile Van Bölge ve Araştırma Hastanesine getirildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, 2021 yılının geçmiş yılların bir devamı olduğunu ifade ederek, “2021 yılı Van OSB için son derece rantbal, verimli ve kaliteli bir yıl oldu” dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ Vana Tuşba 2+1 ve 3+1 daireler için kura çekilişine gerçekleştirdi. TOKİ Van Tuşba kura çekiliş sonuçları isim listesi Tuşba konutlarına başvuruda bulunanlar tarafından merak ediliyor. Noter huzurunda Tuşba TOKİ konut kurası çekildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Vanlı girişimci Gül Tunuç, gümüş işçiliğiyle Selçuklu ve Osmanlı figürlerini doğal taşlar eşliğinde takılarla birleştirip sıra dışı tasarımlar yapıyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Kuraklığın etkilediği Van Gölü'nde suyun çekildiği kıyılarda, "su altı peribacaları" olarak nitelendirilen dikitler (mikrobiyalit) görülmeye başlandı.

HABAERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 18:43
YORUM EKLE