banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

25.02.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

COVID-19 önlemleriyle ilgili normalleşme süreci 1 Mart’tan itibaren başlıyor. Normalleşme öncesi risk grupları dört ayrı şekilde oluşturulurken bazı iller için normale dönüş hazırlığı başladı. Türkiye’de en iyi durumda olan iller arasında ilk 10’da olan Van’da vaka azlığına rağmen kent nüfusa göre orta risk grubunda yer alacak ve normalleşmede ikinci kategorideki iller arasında yer alsa da Vali Bilmez, kentin gevşemenin olduğu ilk illerden biri olacağını belirtti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

COVID-19 önlemleriyle ilgili normalleşme süreci 1 Mart’tan itibaren başlıyor. Normalleşme öncesi risk grupları dört ayrı şekilde oluşturulurken bazı iller için normale dönüş hazırlığı başladı. Türkiye’de en iyi durumda olan iller arasında ilk 10’da olan Van’da vaka azlığına rağmen kent nüfusa göre orta risk grubunda yer alacak ve normalleşmede ikinci kategorideki iller arasında yer alacak.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından Van’da sağlık alanında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Fahrettin Koca ile görüşmesinin ardından bir açıklama yapan Arvas, devletin sağlık alanında yapmış olduğu yatırımlarla çığır açtığına dikkat çekerek, “Hükümetimiz, vatandaşlarımızın sağlığı için bütün imkanları seferber etmektedir” dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, mahalle muhtarlarıyla fikir alışverişinde bulunmak ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hesap verebilirlik amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Göreve geldiğinden bugüne kadar hayata geçirdiği mega projelerini anlatmak ve 2021 yılı iş sezonunda mahallelerin öncelikleri doğrultusunda çalışma programını belirlemek üzere çalışan Başkan Akman, ‘Mahalle Muhtarlarıyla İstişare’ toplantısı düzenledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van'da, alınan sıkı tedbirler ve filyasyon ekiplerinin özverili çalışmaları sayesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka oranı önemli ölçüde geriledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, korona virüse karşı geliştirilen aşının ilk dozunu yaptırdı.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in eşi Meral Bilmez'in himayelerinde gerçekleştirilen "Gönülden Gönüle Dost Sohbetleri" programı kadınları bir araya getirmeye devam ediyor.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 18:31
YORUM EKLE