Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

16.03.2021 Günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel iklim değişikliği ve kuraklık, Van Gölü Havzasını da etkiledi. Van Gölü havzasını besleyen dere ve akarsuların debileri azalırken, barajların büyük bölümü ise kuruma aşamasına geldi. Kuraklığın böyle devam etmesi, Van Gölü’nü yok olmaya doğru götürürken, Van balığının da üreme döneminde göç etmesini zorlaştırıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Başkale ilçesinde poşet içerisinde kar altında gizlenmiş 4 kilo 506 gram toz esrar ele geçirildi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’dan uçakla İzmir’e gitmek isterken havalimanında yakalanan 2 İranlının yapılan muayenesinde toplamda 103 adet kapsül halinde 920 gram metanfetamin maddesi ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Denizli'de çiftçilik yapan ve ‘Elmacı Dede’ olarak bilinen Muhammet Yılmaz, bahçesinden topladığı elmaları Van’da terörle mücadeleyi başarıyla yürüten güvenlik güçlerine ikram etti.

İŞTE HABERİN DETAYI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, bölge illeri için kar ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Erciş ilçesinde ‘Tefecilik’ suçunu işledikleri tespit edilen ve bugüne kadar yaklaşık 40 civarında vatandaşı açık faiz oranlarıyla borçlandırıldıkları tespit edilen 6 şüpheli gözaltına alındı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Kızılay Van Şube Başkanı Uğur Demiroğlu, korona virüs pandemisi nedeniyle bağışların azaldığını ifade ederek, vatandaşlardan destek istedi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Edremit mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Milli Savunma Bakanlığı, Van ve Ağrı'da İran sınırında 28 kilo 424 gram esrar ile 6 bin 659 paket kaçak sigara ele geçirildiğini açıkladı .
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van Müdürü Bilal Emre Yörük, 2003 ila 2020 yılları arasında 14 bin 544 girişimciye 588 milyon 257 bin TL’lik destek sağlandığını söyledi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Geçtiğimiz haftalarda her 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısında 10,13’lere kadar inen Van’da artış başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme sürecini açıkladığı ilk gün belirlenen risk haritasında mavi yani düşük riskli olarak gösterilen Van dün açıklanan yeni harita ile sarı (orta riskli) oldu.

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE