Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

17.03.2021 Günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Kan bağışının günden güne daha fazla önem arz ettiği, hastanelerdeki doluluk oranlarının artması ile birlikte kan arayışlarının çoğaldığı dönemlerde çalışmalarına devam eden Kızılay Bölge Kan Merkezi, pandemi salgınında nasibi aldı. Kentteki yerel ve ulusal basınla yapılan toplantıda Kızılay’ın iki yıllık çalışma faaliyeti anlatıldı. Ardından Türk Kızılay'ı Van Şube Başkanı Mehmet Uğur Demiroğlu; “Pandemi salgınından kötü etkilendiklerini ifade ederek her insana ulaşabilmek için lütfen Kızılay’a bağış yapın.” Dedi ve ekledi. “Lütfen ayni ve nakdi yardımlarınızı yapın. Önümüz Ramazan. Zaten pandemiden dolayı baya işsizimiz var.” Diye konuştu.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da Kent Güvenlik Yönetim Sistemiyle (KGYS) son teknoloji kameralardan tespit edilen maskesiz vatandaşlara bölgeye gönderilen polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Geçtiğimiz haftalarda her 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısında 10,13’lere kadar inen Van’da artış başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme sürecini açıkladığı ilk gün belirlenen risk haritasında mavi yani düşük riskli olarak gösterilen Van dün açıklanan yeni harita ile sarı (orta riskli) oldu.

İŞTE HABERİN DETAYI

Tüm dünyada etkisini gösteren Korona virüs salgınından etkilenen alanlardan biri olan futbolda normalleşme dönemi başlıyor. TFF Geçen sezon oynanamayan Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) 17-18 Nisan'da başlayacağı ve 15 haftada tamamlanacağını yönünde yaptığı açıklamanın ardından Van'ı yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek olan Vangölü Sportif Faaliyetleri Spor kulübü sezonun ilk antrenmanını yaptı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, pandemi nedeniyle alınan kararlara hassasiyetle uyulmasını isteyerek, “Normalleşme sürecinde yeni bir dalgaya sebep olmayalım” uyarısında bulundu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van futbolunun duayen isimlerinden ‘Pelle Turan’ lakaplı eski futbolcu Turan Aktürk'ün oğlu Muhammed Aktürk, görev aldığı takımın hem antrenörlüğünü hem de kaptanlığını yapıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Tuşba Belediyesi, Tuşba Kent Hizmetleri Anonim Şirketi’nin yapmış olduğu personel alım ilanının iptal edildiğini, alımların ise ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Çaldıran ilçesinde korona virüs vakalarının tespit edilmesi üzerine 4 okulda 10 gün süreyle eğitim öğretime ara verildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nda Van’lı Gazeteci Adnan Deniz büyük başarıya imza attı.

İŞTE HABERİN DETAYI

 Van’ın Gürpınar ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan operasyonda 3 çuval içerisinde 114 kilogram eroin ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 18:22
YORUM EKLE