Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

23.03.2021 Günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Son 10 yıla depremler, büyük ekonomik sallantılar, felaketler ve son olarak da pandemi gibi önemli birçok olayı sığdıran Van’da vatandaşlar tüm bu acılara omuz omuza direniyor. Düşkünlüğü ve yokluğu en iyi bilen Van halkı, tüm bu süreçlerde yardımlaşma ve dayanışmasını eksik etmiyor. Son dönemlerde bu dayanışma ve yardımlaşma iyice artarken farklı şekillerde ve yöntemlerle halkın ekmeğini bölme, ihtiyaç sahibini muhtaç bırakmama alışkanlığı sürüyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Başkan Sinan Aslan göreve geldiği ilk günden beri vatandaşın sorun ve taleplerini yerinde dinlemeye devam ediyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da elektrik arızasını gidermek için çıktığı direkten düşerek ağır yaralanan elektrik işçisi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencinin Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle eğitime 1 hafta ara verildi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, deneyim ve tecrübelerinden yararlandıkları, toplumun örf, adet ve kültür değerlerini yarınlara taşımayı sağlayan yaşlıların toplumsal hayatın en kıymetli hazineleri olduğunu söyledi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı, Elazığ’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi U-16 erkeklerde grup birincisi oldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Türkiye’de 65 ve daha yukarı yaştaki nüfus (yaşlı nüfus) 2010 yılında 5 milyon 327 bin iken son 10 yılda yüzde 49,3 artarak 2020 yılında 7 milyon 953 bin kişi oldu. 2020 yılında yaşlı nüfus oranının en yüksek olduğu il ise yüzde 19,8 oranla Sinop oldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

AK Parti Van İl Teşkilatı, Ankara’da yapılacak olan 7. Büyük Olağan Kongreye katılmak için 50'ye yakın otobüs ile yola çıktı.

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE