banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

12.04.2021 günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van’ın Başkale ilçesinde araziye gizlenmiş vaziyette 6 kilo 427 gram metamfetamin ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van Barosu Başkanlık seçimleri sonuçlandı. Hafta sonu gerçekleştirilen seçimde Mevcut Baro Başkanı Zülküf Uçar ve Sinan Özaraz’in yarıştığı kongreyi 591 oyun 318’ini alan mevcut başkan Uçar tekrar seçilmeyi başardı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van’ın Çatak ilçesinde koyunlarını otlatmak için çıktığı mezrada dengesi kaybeden Cihan Sinar adlı vatandaş kayalıklardan yuvarlanarak yaralandı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van'ın Tuşba Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında yapımına başlanan ve kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatan sahil yolu tamamlanarak araç trafiğine açıldı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında finale kalan uzaydan çekilmiş Van Gölü fotoğrafı, kentte büyük heyecana neden oldu.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van; sahur ve iftar vakitleri yani imsakiyesi gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Müslüman dünyası için önemli aylar arasında yer alan Ramazan ayının başlamasına geri sayılıyor. Oruç ibadetini yerine getirecek olanlar ise imsakiye ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Van'da yaşayanlar ise Van'da ilk iftar saat kaçta olacak ve ilk sahur ne zaman? sorularının cevaplarını araştırıyorlar. Peki Van'da ilk oruç saat kaçta açılacak? İşte 2021 Van imsakiyesi ile ilgili detaylar...
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van Gölü'ndeki mikrobiyalitlerin (kalsiyum bakımından zengin olan tatlı suyun çıktığı yerde oluşan yapılar) içinde yaşayan ve "küçük mercan" adıyla tescillenen balık türünün bilim insanlarınca "mucize" olarak nitelendirilen yaşamı, su altı araştırmalarıyla ortaya çıkarılacak.

İŞTE HABERİN DEVAMI…

NASA düzenlediği ‘Dünya Turnuvası' isimli online yarışmada finale kalan Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı için oylama seferberliği başlatıldı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Türkiye Badminton Federasyonun 81 ilde hayata geçirdiği ‘Orada Bir Köy Var, Uzakta’ projesi kapsamında Van’ın İpekyolu ilçesindeki Gövelek Mahallesi Türkan-Tevfik Sarıgül İlk ve Ortaokuluna badminton malzemesi desteği yapıldı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van’da yeni kurulan Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED), ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van’ın Başkale ilçesinde otomobille minibüsün çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van’da özellikle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında tezgâhlarda yerini alıyor. Uçkun herkes tarafından bilinmeyen ve tüketilmeyen bir besindir. Her ne kadar bilinmeyen bir besin olsa da tam bir şifa deposudur. Bilimsel olarak da neredeyse her derde deva olduğu kanıtlanmıştır. Halk arasında uçkun ya da ışkın ismiyle tanınmaktadır. Bu bitki doğal ilaç olarak nitelendirilmektedir. Özellikle kanser hücreleri ile olan savaşıyla bilinir. Peki, bu kadar faydalı olan bu besin nasıl tüketilir? Bu besinin faydaları nelerdir, nelere iyi gelir?
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

İstanbul’dan Van’ın Çatak ilçesine gelerek kayak yaptığı esnada bacağı kırılan doktor, yaklaşık 6 saatlik çalışmanın ardından ambulansa ulaştırıldı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Korona virüs salgını tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de bir seneyi aşkındır tahribatlarını sürdürmeye devam ediyor. Korona virüs ile mücadele kapsamında uygulanan yasaklar her kesimi zor durumda bırakırken, Ramazan ayının gelmesine bağlı olarak yasakların tekrar uygulanacak olması Van esnafını kaygılandırıyor.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından "Kim Bilir" sloganıyla Türkiye geneli düzenlenen ‘Gençler Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği Yarışmaları’ Van’da da yapıldı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 18:46
YORUM EKLE

banner246