banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

14.04.2021 günün özeti....

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Haftalardır kentin en çok konuştuğu ve son günlerde ülkenin de gündemi olan NASA'nın fotoğraf yarışmasında kazanan Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı oldu. Van Gölü'nün birinciliği ülke genelinde büyük sevinç yaratırken sonuç açıklanır açıklanmaz Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'den o astronota davet geldi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Gölü'nün NASA'nın fotoğraf yarışmasında birinci olması sonrasında kentte büyük bir sevinç yaşandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Onbir ayın sultanı Ramazan ayı başladı. İki yıldır pandeminin gölgesinde geçirilen Ramazan öncesi vatandaş en temel ihtiyaçlar için çıktığı çarşıdan sıkıntıyla döndü. Pandemi öncesi süreçte ani fiyat artışından dolayı, pandemi nedeniyle de yaşanan sıkıntılı süreçten dolayı eski alışverişini yapamaz olan vatandaş durumdan dert yanarken bir yılı aşkın süredir doğru düzgün iş yapamayan esnaf da satış yapamamaktan yana şikayet etti.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medyadan Van Gölü'ne ilişkin yaptığı paylaşımda, "İnşallah yakın zamanda ziyaret edip koruma çalışmalarını yerinde görmeyi arzu ediyorum" dedi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nde yaşayabilen endemik tür inci kefalinin üreme dönemi nedeniyle uygulanan av yasağının başlamasıyla balıkçı tekneleri ağlarını çekerek, marinaya yerleşti.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Gevaş ilçesinde jandarma ekiplerince yürütlen çalışmalar sonucunda uyuşturucu madde ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Güvenlik güçleri 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında yumurtalarını bırakmak için tatlı sulara göç eden balıkların avlanmaması için göl yüzeyi ve akarsularsa sürekli nöbet tutacak
 

İŞTE HABERİN DETAYI

 

Van’ın Başkale ilçesinde çıkan yangında bir ev hasar gördü.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

 ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği ‘Dünya Turnuvası’ isimli online yarışmada, Van Gölü’nün uzaydan fotoğrafını çeken Astronot Kate Rubins’e Van kedisi hediye edilecek.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Sağlık Bakanlığının verilerine göre Van’da vaka sayısı 100 binde 61.69 olurken, ‘Hayat Eve Sığar’ haritası ise yeniden maviye döndü.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde yaptığı denetim çalışmaları sırasında buldukları 20 bin TL’yi sahibine teslim etti.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 17:39
YORUM EKLE