banner290

Van'da göçmen operasyonu 39 kişi yakalandı

Van'ın İpekyolu ilçesinde bir evde, yurda yasa dışı yollarla girdikleri belirlenen 39 düzensiz göçmen yakalandı, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Van'da göçmen operasyonu 39 kişi yakalandı

Emniyet Müdürlüğünün açıklamasına göre, kentte "göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti" yapanların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi ile özel harekat ekipleri, ilçede tespit ettikleri eve operasyon düzenledi. Operasyonda, yurda yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen 39 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 2 şüpheli gözaltına alındı.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan kaçakçılığı memlekete ihanettir.
İnsan kaçakçılığı memlekete ihanettir. - 3 hafta Önce

40 kişi, 60 kişi, 80 kişi, 100 kişi sınırdan giriyor, 120 km içerdeki Van merkeze kadar geliyorsa vay halimize... Peki bunlar silahlı ve roketatarlı da olsaydı yine şehir içinde olacaklardı. Bu nasıl olur. Bu devlet bu insan kaçakçılığı şebekelerinden büyüktür, güçlüdür ve her şekilde görüp bilgi sahibi olmalıdır. Lütfen bu vatan haini şebekeleri bitirin. Bu kaçak Afgan, Pakistanlı, Endinezyalı, Orta Asyalı erkek göçünü durdurun. Bu şehirlere ve bu ülkeye yazık değil mi?